Sting ve eşinin sanat koleksiyonları müzayedeye çıkacak

Dünyaca ünlü İngiliz müzisyen Sting ve eşi Trudie Styler'ın sanat koleksiyonlarındaki 200 parçadan fazla eşyayı müzayedede satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Eserlerin içinde Matisse, Picasso ve Klimt’in de işleri bulunuyor.

Haberler - ntv.com.tr 30.10.2015 - 12:07

Sting ve eşinin sanat koleksiyonları müzayedeye çıkacak

Christie’s müzayede evi Sting (64) ve eşi Trudie Styler'ın (61) sanat koleksiyonlarını 24 Şubat'ta Londra'da açık artırmayla satacağını açıkladı. Ünlü çiftin 20 senedir topladığı eserlerin arasında Henri Matisse’in “Jazz Portfolio”, Picasso’unun ““Le Corsage à Carreaux”, Gustav Klimt’in “Study of Young Woman in Stockings” adlı önemli parçalar da bulunuyor.

Sting ve eşinin koleksiyonu arasında yalnızca eski eserler yok. Çağdaş sanatçılardan Yves Klein’ın “Table Rose” ve “Table Blue” tabloları, Mimmo Paladino ve Carsten Höller’e ait tablolar, Robert Mapplethorpe’a ait fotoğraf çalışmaları gibi pek çok çalışma da müzayede de sahibini bulmayı bekliyor.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Sting ve eşi Londra’da St. James Park yakınlarında 4 katlı evini satmış ve Battersea enerji istasyonu yakınlarında Thames nehrini yukarıdan gören bir ev satın almıştı. Christie’s Müzayede Evi yetkilisi Andy Waters satış hakkında, ünlü çiftin hayatlarında yeni bir sayfa açtıkları bir döneme girdiğini belirtti.

Sting ve Styler 23 senelik evli ve 4 çocukları var.

Sayfa Yükleniyor...