Suriyeli sığınmacılar yararına resim sergisi

Anadolu Arapları Derneği ve "Ülkenin Gülleri Kulübü" tarafından geliri Suriyeli sığınmacılara bağışlanmak üzere düzenlenen resim sergisi, Beyoğlu'ndaki "El Sayha Kültür Evi"nde açıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 05.03.2017 - 14:14 | Son Güncelleme : 05.03.2017 - 14:15

Suriyeli sığınmacılar yararına resim sergisi

Anadolu Arapları Derneği ve "Ülkenin Gülleri Kulübü" tarafından geliri Suriyeli sığınmacılara bağışlanmak üzere düzenlenen resim sergisi açıldı.

Beyoğlu'nda bulunan "El Sayha Kültür Evi"ndeki açılışta konuşan Anadolu Arapları Derneği üyelerinden İlknur Can Polat, düzenledikleri resim sergisinin temasının savaş, kadın ve çocuk yaşta evlilik olduğunu söyledi.

Sergide 22 adet tablonun yer aldığını belirten Polat, "Ressamlar, yaşları 8 ile 29 arasında değişen Suriyeli muhacir kadınların oluşturduğu Ülkenin Gülleri adlı kulüp bünyesinde yer almaktadır. 2011'den bu yana Suriye'de bitmek bilmeyen güç savaşları, sömürü, zorunlu göç ve göçmenliğe, insanların yersiz ve yurtsuz kalmalarına sebep olmuştur. Gözleri yaşlı bilinmezliğe sürüklemiştir. Bu yaşam savaşında kıyıya vuran çocuk bedenleri, batan tekneler ile her gün yeniden bu coğrafyaya sayısız travmalar yaşatmışlardır" ifadelerini kullandı. 

Polat, serginin kadınların oluşturdukları yaşam alanının küçük bir yansıması olduğunu dile getirdi.

Cuma gününe kadar açık kalacağı belirtilen sergiden elde edilecek gelir, sığınmacı Suriyelilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılacak.

Sayfa Yükleniyor...