Türkiye ve İngiltere’de birçok kısa film, reklam ve müzik videosu çeken Michael Önder’in yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı film olan ‘Taksim Hold’em’in yeni fragmanı yayınlandı.

Dünya prömiyerini 30. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde yapan film, kutuplaşmış bir toplumda birbirini taraf olmaya zorlayanlara dışarıdan bir gözle ve mizahı harmanlayarak bakıyor.

TAKSİM HOLD'EM FRAGMANI

FİLMİN KONUSU

Alper, bir cumartesi akşamı nişanlısının ısrarlarına rağmen evlerinin yakınındaki protestoya katılmayı reddeder. Lise arkadaşlarıyla haftalık pokerini oynamak istemektedir. Eve gelen arkadaşları ise oyuna başlamaktansa dışarıdaki eylemlere katılıp katılmamak üzerine hararetli bir tartışmaya girişirler. Tam oyun başlarken sokakta arbede çıkar.

Alper’in tüm itirazlarına rağmen arkadaşları evin kapısını açıp dışarıdaki insanların eve sığınmasına izin verirler. Alper olaylara karıştırılmak istemediği için bencillikle suçlanır. Yaşananların etkisiyle tartışmalar şiddetlenir. Herkes konuşur ancak kimse diğerini dinlemez. Tüm karakterler için doğrular mutlaktır ancak bu doğrular birbirinden farklıdır. Peki herkesin doğruları dokunulmazsa diyalog nasıl kurulur?

Taksim’de bir evde düzenlenen bir poker partisi üzerinden mizahi bir dille toplumsal ve politik olayları sorgulayan filmin başrolünde Kenan Ece, Damla Sönmez, Berk Hakman, Emre Yetim ve Tansu Taşanlar bulunuyor. 

Taksim Hold’em, 27 Nisan’da vizyona giriyor.