"Tarık Akan film günleri" (Antalya)

Antalya Manavgat Belediyesi 13-17 Mart 2017 tarihleri arasında Tarık Akan Film Günleri düzenleyecek.

tarik-akan-hayatini-kaybetti-8779270_5904_m.jpg

Program 13 Mart 2017 Pazartesi Saat 17.30 Atatürk Kültür Merkezinde ünlü sinema sanatçılarının katılımıyla düzenlenecek olan açılış töreni ile başlayacak. Açılış törenine Levent İnanır, Müge Akyamaç, Nuri Alço, Altan Gördüm, Ali Tutal, Meral Orhansoy, Günay Girik, Yusuf Sezgin, Gülsen Tuncel, Hikmet Karagöz, Emre Kavuk, Fedai Öztürk, Muzaffer Hiçdurmaz, Serdal Doğan, Engin Ayça gibi ünlü sinema sanatçıları ve yönetmenler katılacak.

Film gösterileri, atölyeler, film afişleri sergisi ve söyleşilerin yanında Manavgat Belediyesi’nin Tarık Akan adına yaptırdığı parkın açılışı da Tarık Akan Film Günleri kapsamında yapılacak.

ETKİNLİK TAKVİMİ

Tarık Akan Film Günleri kapsamında ayrıca oyunculuk, kısa film, belgesel ve senaryo yazarlığı atölyeleri düzenlenecek.

Program kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde 14 Mart Salı günü saat 14.00’de tiyatro ve sinema sanatçısı Altan Gördüm ile 'Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi', 16 Mart Perşembe günü Saat 15.00’de Altın Portakallı senarist Emre Kavuk ile 'Senaryo Yazarlığı Atölyesi', 17 Mart saat 15.00’de ise Serdal Doğan ve Engin Ayça ile 'Kısa Film ve Belgesel Atölyeleri' düzenlenecek.

Tarık Akan Film Günleri programı kapsamında, 13 Mart Pazartesi günü Nebil Özgentürk’ün Tarık Akan Belgesel Gösterimi saat 19.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak, aynı gün saat 20.30’da Maden Filmi’nin gösterimi ise ünlü sanatçıların katılımıyla gerçekleştirilecek.

14 Mart Salı günü saat 16.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde 'Türk Filmleri ve Tarık Akan Film Afişleri Sergisi’nin açılışı, 16 Mart Perşembe günü Atatürk Kültür Merkezinde 'politika söyleşisi' gerçekleştirilecek.

Manavgat Belediyesi’nin yaptırdığı Tarık Akan Parkı ise 15 Mart saat 12.30’da Güllük Caddesi’ndeki yerinde ünlü sanatçıların ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in katılımıyla açılacak.

13-17 Mart tarihleri arasında her akşam Atatürk Kültür Merkezi’nde Tarık Akan’ın Maden, Kaçak, Çark ve Sürü filmlerinin gösterimleri yapılacak.

Sayfa Yükleniyor...