Keman dünyasının en önemli eserlerinden biri olan Sibelius Keman Konçertosu'nu programına alan Little, Türkiye'deki ilk konserini 1757 yapımı Giovanni Battista Guadagnini imzalı kemanı eşliğinde gerçekleştirecek.

CRR Konser Salonu'nda gerçekleştirecek. Bugüne dek Carnegie Hall, Musikverein, Concertgebouw, Vienna Konzerthaus, South Bank Centre, Royal Albert Hall ve Lincoln Center gibi prestijli salonlarda konserler gerçekleştiren sanatçı buna paralel olarak Berlin Senfoni, Hong Kong Filarmoni, Londra Senfoni Orkestrası, Londra Filarmoni, New York Filarmoni, Seattle Senfoni, Singapore Senfoni, Western Australia Senfoni ve üm BBC Orkestraları’nı da içeren, uluslararası üne sahip orkestralarla sahne aldı. 

Konser ve resital programlarının yanında, sayısız sosyal hizmet çalışmaları ve ustalık sınıflarını da başarıyla sürdüren Tasmin Little, Willem Jeths, Robin de Raaf, Stuart MacRae, Robert Saxton ve Dominic Muldowney gibi çağdaş bestecilerin eserlerinin ilk seslendirilişlerini bizzat gerçekleştirdi.

Çocuk ve sanat temalı Prens Vakfı gibi bir çok müzik vakfının temsilciğini yapan sanatçı, Bradford, Leicester, Hertfordshire ve City of London Üniversiteleri tarafından Onur Derecesi aldı.

Bugüne dek yayınladığı kayıtlarla son derece etkileyici bir diskografi ortaya çıkaran Tasmin Little'ın 2013 yılında kısa aralıklarla peşpeşe Chandos etiketiyle yayınladığı iki albüm, British Violin Sonatas, Vol. 1: Walton, Ferguson, Britten ve The Lark Ascending eleştirmenlerden tam puan almayı başarmıştı. Edward Gardner şefliğinde İskoç Ulusal Orkestrası eşliğinde kaydettiği Elgar keman konçertosu ise 2011 yılında Classic BRIT ödüllerinde 'Eleştirmenlerin Seçimi' ödülünü kucakladı.