Teessür oyunu Kültüral Performing Arts Sahnesi'nde

Teessür oyunu 4. Levent'te bulunan Kültüral Performing Arts Sahnesi'nde promiyer yapıyor.

29.11.2018 - 13:52

Teessür oyunu Kültüral Performing Arts Sahnesi'nde

4. Levent'te yer alan ve çok amaçlı performans sahnesine dönüşen K! Kültüral Performing Arts, tüm sezon boyunca seyircinin karşısına birbirinden eşsiz sanat projeleriyle çıkacak. Bunlardan ilki ise; 1 Aralık’ta seyirciyle buluşacak olan Teessür oyunu olacak.

Antik Yunan Tragedya Yazarı Euripides’in eseri Medea’dan yola çıkarak yeniden yorumlanan Teessür, Yunan Mitolojisi’nin emsalsiz kadını Medea ile Yason’un hikayesini farklı bir dille seyirciye aktarıyor. Kudretli ve sınırsız yetenekli, gözü kara bir kadın olan Medea, bugünün kadınına uyarlanarak işleniyor.

Hassasiyetleri sıra dışı biçimde yoğun, son derece güçlü ancak bir o kadar da kırılgan Medea, tüm büyük travmalarının ve belirleyici bir hastalığı tetikleyen bir terkedilişinin ardından bir yeniden doğuşa hazırlanıyor. Gerçek zamanlı bir beyin oyunu olan Teessür, bir kurtuluş hikayesi. Edebiyat, oyunculuk, performans, video art, müzik, dans ve enstalasyonu içinde barındıran Teessür, seyircinin kalbine dokunacak kapsamlı bir “didişme” ve “renkli” bir oyun alanı.

KİMLER VAR?

K! Kültüral Performing Arts’ın Kurucu Genel Sanat Yönetmeni Yağmur Yağmur’un yapımcılığını üstlendiği Teessür oyununu, Ilgın Sönmez yönetiyor.

Oyunda; Nihan Büyükağaç, Ahmet Uz, Taner Rumeli, Gülru Pekdemir, Dicle Alkan, Kübra Balcan, Mesut Yılmaz, Pınar Ünsal, Mehmet Şeker rol alıyor. Oyun 5, 7,8, 14, 15 Aralık tarihlerinde de izlenebilir.

Sayfa Yükleniyor...