Crain Ailesi’nin başına gelenler üzerinden “geçmişinizden kaçamazsınız” temasını anlatan, Netflix’in yeni korku dizisi Tepedeki Ev’den yeni bir video paylaşıldı. Yönetmen Mike Flanagan, yapımcı Trevor Macy ve oyuncu kadrosunun gözünden dizideki aile dramasının anlatıldığı video, karakterlerin hem çocukluk dönemlerine hem de yetişkinlik dönemlerine odaklanıyor. 

TEPEDEKİ EV HAKKINDA 

Shirley Jackson’ın aynı adlı ikonik romanının modern bir yorumu olan Tepedeki Ev dizisi, daha sonra ülkenin en ünlü perili köşkü olarak anılacak bir evde büyüyen kardeşlerin hikayesini anlatıyor. Yetişkinliklerinde bir trajedinin yeniden bir araya getirdiği kardeşler, bu sefer hem zihinlerinde hem de Tepedeki Ev’in gölgelerinde yaşayan geçmişin hayaletleriyle yüzleşmek zorunda.

Korku türünün üstadlarından Mike Flanagan (Hush, Oculus, Gerald’s Game) tarafından yazılan ve yönetilen Tepedeki Ev’in yürütücü yapımcılığını Flanagan ile birlikte Trevor Macy üstlendi. Tüyler ürperten bir korku hikayesi ve aile draması olarak tanımlanan dizinin yapım sorumlusu ve yürütücü yapımcıları arasında Meredith Averill, Justin Falvey ve Darryl Drank yer alıyor. 

Dizinin oyuncu kadrosunda ise Michiel Huisman, Carla Gugino, Timothy Hutton, Elizabeth Reaser, Oliver Jackson-Cohen, Henry Thomas, Kate Siegel, Victoria Pedretti, Lulu Wilson, McKenna Grace, Paxton Singleton, Violet McGraw ve Julian Hilliard gibi isimler yer alıyor.