The Last of Us dizisinde Ellie karakterini Bella Ramsey canlandıracak

HBO yapımı The Last of Us dizisinin başrolünde yer alacak ilk isim belli oldu. Oyunun merkezindeki iki ana karakterden biri olan Ellie’yi canlandırması için Game of Thrones ile çıkış yapan Bella Ramsey ile anlaşıldı.

11.02.2021 - 12:16

The Last of Us dizisinde Ellie karakterini Bella Ramsey canlandıracak

HBO, geçtiğimiz yılın mart ayında son yılların en popüler video oyunlarından biri olan The Last of Us‘ı diziye uyarlamak için hazırlıkların başladığını duyurmuştu.

Kıyamet sonrası bir dünyada geçmesi sebebiyle oldukça dikkat çeken bir konuya sahip olan dizi, bu uyarlamanın Chernobyl dizisinin yaratıcısı Craig Mazin ve oyunun yaratıcılarından Neil Druckmann tarafından hazırlanacak olması sebebiyle oldukça merak ediliyordu.

Yapımın kamera önü ve arkasında yer alacak isimler yavaş yavaş belli olmaya başladı. Dizinin ilk bölümünü yönetmesi için Beanpole ile adından söz ettiren Kantemir Balagov ile anlaşılmasının ardından, bugün de dizinin başrolünde yer alacak ilk isim belli oldu.

ELLİE'Yİ BELLA RAMSEY CANLANDIRACAK

Oyunun merkezindeki iki ana karakterden biri olan Ellie’yi canlandırması için Game of Thrones ile çıkış yapan Bella Ramsey ile anlaşıldı. 17 yaşındaki Ramsey, Game of Thrones dizisinde Lyanna Mormont karakterine hayat vererek dikkatleri üzerine çekmişti.

DİSTOPİK BİR EVRENDE GEÇİYOR

The Last of Us, oyunseverleri ortaya çıkan bir salgın sonrası insanların mutasyon geçirerek yamyamlaşmış canavarlara dönüştüğü distopik bir geleceğe götürüyor. Oyun, Ellie adında genç bir kızı hem insanlardan hem de bu canavarlardan koruyarak milislerin karargahına götürmesi istenen Joel’a odaklanıyor.

Haftalar önce ısırılmış olmasına rağmen dönüşüm geçirmemesiyle insanlık için umut olan Ellie ve Joel’un yolculukları beklenenden çok daha uzun sürerken, ikili arasında sürpriz bir baba-kız ilişkisi ortaya çıkmaya başlıyor.

MENAJERİMİ ARA 25. YENİ BÖLÜM FRAGMANI

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...