İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Piyanist, besteci ve aranjör Emir Ersoy, "Quartera" projesi ve konuğu Türkü Turan ile 27. Akbank Caz Festivali kapsamında müzikseverler ile buluştu.

Bu konser için Emir Ersoy ile birlikte Eylem Pelit, Aleixi Riviera Contreras, Altuğ Öncü, William Richard Cardoso ve Barış Doğukan Yazıcı 'dan oluşan "Quartera" ilk albümleri “Anatolian Side Of Cuba”da yer alan besteleri ile jazz-latin klasiklerinden eserler çalarken, gecenin konuk sanatçısı Türkü Turan ise Green Grass, Olur Ya ve Back To Black yorumuyla seyirciden tam not aldı. Güzel sanatçının kostümü ise tasarımcı Esra Gürses’e aitti.

Emir Ersoy'un bu yaz başı yayınlanan ve ses getiren "RocKuba" isimli albümünde de "Köprüaltı" performansı ile dikkat çeken, Dolunay dizisinde de sevilen şarkıları yorumlayarak izleyicilerden tam not alan Türkü Turan, Emir Ersoy ile projelerine devam edecek.

Geçtiğimiz ay kaybettiğimiz, Türkiye'nin kalipso kralı, efsane isim, Emir Ersoy'un babası Metin Ersoy gecede anıldı. Konser sonunda Metin Ersoy'un efsane şarkısı " O Gemide Ah Ben de Olsaydım" ı çalan Emir Ersoy "Quartera"ya salonu dolduran müzikseverler eşlik etti. Usta sanatçı özlem ve müzikle anılırken duygusal anlar yaşandı.

DOLUNAY 20. YENİ BÖLÜM 2. FRAGMAN - İZLE