Uluslararası Bursa Festivali 56. kez sanatseverlerle buluştu

'56. Uluslararası Bursa Festivali', bu yıl Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve usta sanatçı Anjelika Akbar'ın konuk olduğu konserle başladı.

Haberler - DHA 29.06.2017 - 11:12

Uluslararası Bursa Festivali 56. kez sanatseverlerle buluştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına, Bursa Kültür ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 56'ncısı düzenlenen 'Uluslararası Bursa Festivali' başladı. Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) ve Anjelika Akbar'ın konuk olduğu Kültürpark Açıhava Tiyatrosu'ndaki festivalin açılış konserini bürokratlar ile sanatseverler ilgiyle izledi.

Türkiye'nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olma özelliği taşıyan ve dünyaca ünlü sanatçıların katılımıyla farklı kültürlerin harmanlanacağı festival, zengin içeriği ile kentte eşsiz bir sanat rüzgarı estirecek.

'56. Uluslararası Bursa Festivali’nin açılış töreninde konuşan Bursa Kültür, Sanat ve Turizm Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz Yılbirlik, "Bizler birçok değeri bir arada bulunduran Bursa'da yaşayan şanslı insanlarız. Külltürel mirasımızı gelişmiş sanayi ve endüsrti ile birleştirip sizlerin kültür ve sanata verdiği destekle her yıl daha iyiye ulaşmaya çalışıyoruz. Bu yıl festivalimizi iki sergi ile zenginleştirmeye çalıştık. Bursa Kültür Sanat ve turizm Vakfı'nı destekleyen ve Bursa'ya sahip çıkan Herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...