Uluslararası Kısa Film Yarışması’na 3111 başvuru

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce 22-30 Eylül tarihleri arasında yapılacak 25. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek ana kategorilerden olan Uluslararası Kısa Film Yarışması’na şu ana kadar 6 kıta 110 ülkeden, 3111 başvuru yapıldı.

İHA 10.07.2018 - 11:56

Uluslararası Kısa Film Yarışması’na 3111 başvuru

Adana Film Festivali’ne, aralarında Martinique gibi yeryüzünün gizli kalmış köşelerindeki deniz aşırı ülkelerin de bulunduğu başvuru listesinde; Hindistan’dan Nepal’e, Mynmar’dan Pakistan’a, Meksika’dan Angola’ya geniş bir yelpazede ilgi var.

Uluslararası Kısa Film Yarışması için son başvuru tarihi olan 1 Temmuz 2018’e kadar Hindistan’dan 304, ABD’den 297, İran’dan 270, Türkiye’den 265, İngiltere’den 164 kısa film başvurusu yapıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, festival içeriğinin her geçen yıl zenginleştiğini ve yeryüzünde daha fazla sayıda sinemacıya ve sanatsevere ulaştığını belirterek, Adana Film Festivali kapsamındaki Uluslararası Kısa Film Yarışması’na ilginin yoğunlaşmasının Adana’nın tanıtımına önemli katkı sağladığını ve Adana’nın bir kültür ve sanat kenti olma özelliğini pekiştirdiğini söyledi.

Başkan Sözlü, görev yaptıkları süre boyunca festivalin aksamadan, aralıksız ve etkisi artan bir şekilde gerçekleştirilmesi için, imkanlar doğrultusunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını bildirdi.

25. Uluslararası Adana Film Festivali Direktörü İsmail Dikilitaş da, Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın Adana ile dünya arasında bir köprü oluşturduğunu, bu köprüden geçen sinemacıların ve sanatseverlerin sayısının her festivalde artmasının memnuniyetini yaşadıklarını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...