“Angel of Death” ve “South of Heaven” gibi parçalıarıyla 80’li yıllara damgasını vuran Slayer, resmi web sitesinde 30 saniyelik bir video yayınladı.

Ünlü ABD'li thrash metal grubu, videoda “Son yaklaştı.. Slayer, tek bir dünya turu ile vedasını yapacak” mesajını yayınlayarak grubun dağılacağı sinyalini verdi. Slayer’ın final turnesi konserlerinde “Lamb of God”, “Antrax”, “Behemoth” ve “Testament” gibi ünlü rock ve metal gruplarının açılış yapacağı belirtildi.

Megadeth, Antrax, Metallica ile birilikte thrash metal dört büyüklerinden biri olan 1981 yılında gitaristler Kerry King ve Jeff Hanneman tarafından Huntington Park, Kaliforniya'da kuruldu.

1986 yılında piyasaya sürülen "Reign in Blood" albümü ile adını duyurmayı başaran grup, 1991 ve 2004 yılları arasında ABD'de 3,5 milyondan fazla albüm sattı.

Grubun şarkı sözleri ve albüm kapaklarının; seri katiller, nekrofili, Satanizm, din, din karşıtlığı ve savaş gibi konuları işlemesi müziklerinin halk ve dindar gruplar tarafından sansüre uğramasına neden oldu. Bu esnada albümleri yasaklandı, gecikmelere uğradı ve davalar açıldı. Müzikleri kendilerinden sonraki grupları etkilemeyi başararak görsel, müzikal ve söz bakımından ilham kaynağı oldu.