Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 14-22 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 1. Kayseri Kitap Fuarı, 110 yayın evi ile 200’ü aşkın şair, yazar ve sanatçıyı ağırlayacak.

Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde her gün saat 12.00 ile 20.00 saatleri arasında açık olacak olan fuarın ilk gününde Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Asım Gültekin, Mete Yarar, Hanefi Avcı, Tarık Tufan, İclal Aydın, Hükmet Genç, Ersoy Dede, Pelin Çift ve Recep Garip Kayserili okuyucularla buluşacak.

Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı’na bu isimlerin yanı sıra Reşat Petek, Yavuz Bahadıroğlu, İlber Ortaylı, Yasin Aktay, Yusuf Kaplan, Aşkım Kapışmak, Canan Karatay, Balçiçek İlter, Sibel Eraslan, Üstün Dökmen, Ataol Behramoğlu ve Abdülkadir Selvi gibi önemli isimler de katılacak. Fuarda Kayserili yazarlar için de 'Kayserili Yazarlar Standı' açılacak. Fuar süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleri ile birlikte sayısız etkinlik gerçekleştirilecek.

Kitap Fuarı ile ilgili 10 Ekim Salı günü Kayseri Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda bir basın toplantısı yapılacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin fuarla ilgili paydaşı olan Erciyes Üniversitesi’nde 10 Ekim Salı günü fuarın tanıtımı için gençlik konseri düzenlenecek. Konsere sanatçılar İlyas Yalçıntaş ve Buray katılacak.

Fuar süresi boyunca şehrin belirli bölgelerinden ring servisleri ile fuar alanına ücretsiz ulaşım da sağlanacak.