Uyarca seyirciyle buluşuyor

Usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan’ın yönetmenliğini üstlendiği Uyarca, 4 Kasım’da  prömiyerini yapmaya hazırlanıyor. 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında da tiyatro severlerin karşısına çıkacak oyun, Kasım boyunca sahnede olacak.

02.11.2017 - 14:24

Uyarca seyirciyle buluşuyor

Uyarca, 4 Kasım akşamı ilk kez tiyatro severlerle buluşacak. Friedrich Dürrenmatt’ın 1972’de yazdığı ama daha dün yazılmışçasına, cayır cayır taptaze bir metni olan “Uyarca”yı Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor.

21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında da sahnelenecek oyunda Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Serhan Onat, Armağan Döşlüoğlu ile Kudsal Döşlüoğlu rol alıyor.

BİRBİRİNDEN TUHAF İLİŞKİLER AĞI

Yücel Erten’in çevirisi, Aylin Alıveren’in dramaturjisi ve Tuna Pase’nin ses tasarımı ile sahnelenen oyunun ışık tasarımını Ayşe Sedef Ayter, kostüm tasarımını Funda Çebi, dekor tasarımını ise Tayfun Çebi üstleniyor.

Cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir cinayet şebekesi ve birbirinden tuhaf bir ilişkiler ağının yer aldığı oyun, iddialı oyuncu kadrosu ve yönetimi ile tiyatro festivalinin de en merakla beklenen oyunlarından biri.

FRENİ PATLAMIŞ KAMYON GİBİ SAVRULAN DÜZEN TESPİTİ

Baştan aşağı yozlaşmış bir devlet, her şeyi kanıksamış bir toplum, ekonomik kriz, rüşvet ve yolsuzluk temalarını ele alan oyun, freni patlamış kamyon gibi savrulan bir düzenin tespitini yapıyor.

Kurduğu ilişkiler ağı, merak duygusunu diri tutan olay örgüsü ve güncelliğini yitirmeyen eleştirisinin yanı sıra kara komedinin cazibesini de üstüne geçiren “Uyarca” bu sezona damgasını vuracak oyunlardan biri olacak.

“Uyarca”, 5, 11, 12, 18 ve 19 Kasım tarihlerinde de “DasDas Sahne”de izleyicilerin karşısında olacak.

Sayfa Yükleniyor...