Uyuşturucuyu Don Kişot kitaplarına  emdirdiler

İstanbul'da kargo merkezine düzenlenen operasyonda Don Kişot ve Köle Isaura kitaplarına emdirilmiş 4 kilo 212 gram kokain ele geçirildi.

Haberler - DHA 14.12.2020 - 16:46

Uyuşturucuyu Don Kişot kitaplarına  emdirdiler

Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geçen salı Bağcılar ve Büyükçekmece'de iki ayrı kargo merkezinden yurt dışına uyuşturucu madde gönderileceği bilgisini aldı. Kargo merkezlerine operasyon düzenleyen polis ekipleri içeride hassas burunlu narkotik köpeği Kuki eşliğinde arama yaptı. 

KOKAİNİ KİTAPLARA EMDİRMİŞLER

Kargo merkezlerinde yapılan aramalarda Avusturya'ya gönderilmek üzere hazırlanmış ısıtıcıların içerisinde gizlenmiş 963 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi. Diğer kargo şirketinde yapılan aramalarda ise Avusturya'ya gönderilecek olan 2 kitaba hassas burunlu narkotik köpeği "Kuki" tepki verdi. Durumdan şüphelenen polis ekipleri kitapları incelemeye aldı. Yapılan detaylı inceleme ve testlerde Don Kişot ve Köle Isaura kitaplarına emdirilmiş vaziyette 4 kilo 212 gram kokain maddesi tespit edildi. Kitap sayfalarına özel yöntemlerle emdirilmiş kokainin yine özel ve kimyasal yöntemlerle sayfalardan ayrıştırılarak satışa sunulmak istendiği öğrenildi. Olayla ilgili şüpheli 4 kişinin yakalanması için başlatılan çalışmalar ise sürüyor.

GÜNDEM: CORONA VİRÜS AŞISI ZORUNLU OLUR MU? 

Sayfa Yükleniyor...