Dünyaya egemen olan zombileri andıran yürüyen ölüler arasında yaşam mücadelesi veren bir grup insanı anlatan ‘Walking Dead’ dizisinde yapılan bir hata, dikkatli seyircilerin radarına takıldı.

Hiçbir sistemin eskisi gibi çalışmadığı bir dünyada geçen dizinin yedinci sezon 10’uncu bölümünde, bir sahnede uçak görünmesi dikkat çekti.

Seyirciler, ‘New Best Friends’ adlı bölümde, Andrew Lincoln’un canlandırdığı Rick Grimes karakterinin ön planda olduğu sahnede, arka planda bir şeyin uçtuğunu ve bunun bir uçak olduğunu fark etti. Bazılarına göre ise arka planda uçan şey bir kuştu.

WALKING DEAD'İN KONUSU NE?

Frank Darabont tarafından geliştirilen Walking Dead dizisinin hikayesi, Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard'ın aynı adlı çizgi romanına dayanıyor. Dizinin başrolünde, geçirdiği bir kaza sonrası girdiği komadan beklenmedik biçimde uyanan ve artık tüm dünyaya George A. Romero'nun korku filmlerindeki zombileri andıran etobur ‘yürüyenler’in egemen olduğunu keşfeden şerif yardımcısı Rick Grimes rolüyle Andrew Lincoln yer alıyor.

Grimes, bulunduğu hastahaneden ayrılarak, ailesini bulmak için yola koyulur ve yol boyunca, bu yeni dünya düzeninde sağ kalmayı başarabilmiş ve kendisi gibi yaşam savaşı veren diğer birçok kişiyle karşılaşır ve yola onlarla devam ederek, kendi grubunu oluşturur.