West Side Story'nin başrol oyuncuları konuştu (Müzikal)

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”; son günlerin en çok konuşulan müzikallerinden West Side Story’nin başrol oyuncularını konuk etti.  Jenna Burns ve Kevin Hack, NTV Radyo dinleyicilerine Zorlu PSM'de sergiledikleri müzikali anlattı.

ntv.com.tr 13.03.2017 - 12:08

West Side Story'nin başrol oyuncuları konuştu (Müzikal)

Bu yıl 60. Yılını kutlayan Broadway tarihinin en önemli müzikallerinden olan West Side Story, İstanbul’da Zorlu PSM’de 1 Mart’ta sahnelenmeye başladı. Başrol oyuncuları Jenna Burns ve Kevin Hack, Türk izleyicisinin harika olduğunu söyleyerek gösteriyi gerçekten sevmiş göründüklerini söyleyerek sohbete başladı.

"GÖSTERİYE HAZIRLANMA İŞİ BÜYÜK OLAY" 

İkili, müzikale nasıl hazırlandıklarını, formlarını korumak için nelere dikkat ettiklerini anlattı. Kevin Hack, “Grup olarak baledeki esneme çalışmalarını yapıyoruz, ses ısınmaları yapıyoruz. Bir de özellikle dövüş hareketlerini çalışıyoruz ki biri kazayla kayıp düşmesin ya da birini yanlışlıkla yumruklamasın diye...” dedi. Jenna Burns ise gösteriye hazırlanma işinin büyük olay olduğunu belirtti. Spora gittiğini, egzersiz manyağı olduğunu, özellikle formuna çok dikkat ettiğini anlatan Burns, “ses telleri için susuz kalmamak çok önemli. Bu yüzden geceleri hava nemlendiriciyle uyuyorum. Buhar banyosu yapıyorum, su içiyorum” diyerek dinleyicilere zorlu bir hazırlık süreçleri olduğunu aktardı.

“DANSÇILAR İYİ BESLENMEZSE SAHNEDE DÜŞÜP BAYILABİLİRLER"

Sahnede iki saat boyunca hiç durmadan dans eden ekip arkadaşları için “Eğer iyi beslenmezlerse sahnede düşüp bayılırlar. Gösterideki dansların bazıları gerçekten çok zorlayıcı” diyen ikili, dansın doğuştan gelen bir yetenek olmadığını ciddi emek ve özveri gerektirdiğini belirtti.

Jenna Burns ve Kevin Hack, sahnede en sevdikleri şarkıları NTV Radyo dinleyicisiyle paylaştı. Kevin Hack, "Tonight" ve "Somewhere" isimli şarkıları çok sevdiğini söylerken Jenna Burns ise söylediği şarkılar arasında en sevdiğinin "I Feel Pretty” olduğunu belirtti.  

“UMMAN'IN MUHAFAKAZAR BİR YER OLMASINDAN DOLAYI BİRÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİRDİK"

Ortadoğu’dan yeni geldiklerini, Türkiye’ye gelmeden önce Dubai ve Muskat’ta olduklarını anlatan ikili, bazı ülkelere gittiklerinde müzikalde ufak değişiklikler yapmak durumunda olduklarını sözlerine ekledi. Dubai’de fazla değişiklik yapmadıklarını, ancak Umman’ın muhafazakar bir yer olmasından dolayı birçok şeyi değiştirdiklerini söyledi. “Müzikalde Tony ve Maria dört kez öpüşüyor, fakat orada bunların hiçbirini yapamadık. Hatta kostümlerden bazılarını oradaki inançlara göre değiştirmek zorunda kaldık” diyen Kevin Hack, bunun ilginç bir deneyim olduğunu paylaştı.

Her ülkede farklı tepki aldıklarını söyleyen Burns ve Hack, “Belli bir dil engeli varsa örneğin insanlar İngilizce bilmiyorsa olaylara anında tepki veremeyebiliyorlar. Altyazı okudukları için sonradan gülüyorlar” dedi. Her ülkenin beğenilerini gösterme yollarının farklı olduğunu da sözlerine ekleyen ikili, Türk izleyicisinin fotoğraf çekmeye çok meraklı olduğunu, müzikal sonunda sahneye çağırıldıkları zaman tek gördükleri şeyin telefonlardaki elma logosu olduğunu belirterek sohbeti sonlandırdı.

Jenna Burns ve Kevin Hack röportajının tamamı

Hafta içi her akşam 18.20’de yayınlanan 20 Dakika’nın tekrar bölümleri, ntvradyo.com.tr’de.
Hafta içi her akşam 18.20’de yayınlanan 20 Dakika’nın tekrar bölümleri, ntvradyo.com.tr’de.

Sayfa Yükleniyor...