İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarınca sahneye konan oyunun yönetmeni Ulviye Karaca, yaptığı açıklamada, eserin klasik olanın dışında, farklı bir yorumla seyirci karşısına çıktığını belirterek, "Sürrealist bir yorumdur. Dekorundan, kostümüne, makyajından oyunculuklarına kadar tamamen stil farkı olan bir yorum" dedi.

Karaca, oyunda kuklalara yer verdiklerinin altını çizerek, "Burada oyuncularla karakterler üzerinde çalışırken kukla kullanmaktan yanayım. Karakterlerin kuklalarını kullanma amacım, oyun sürrealist ve Lady Macbeth'in hezeyanlarının bir flashback'i olarak cereyan ettiği için oyunda, kişinin kötü tutkularını kuklalar canlandırıyor. O kötü tutkuların insanı nasıl ele geçirdiğini ve yazgısını kötü tutkular sayesinde nasıl negatife doğru sürüklediğini gösteriyor. Öyle anlar geliyor ki o kötü tutkular bile nasıl bir ateşleme yaptığının farkına varıyorlar ve onlar bile karşılarına çıkan, büyüttükleri kötülüklerden utanıyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

Ulviye Karaca, 3 saatlik Macbeth'i bir saat 15 dakikaya indirdiklerini dile getirerek, oyun için iki aylık bir çalışma yaptıklarını vurguladı.