NTV

"Yarın Bugünden Kurulur" sergisi

Anadolu Ajansı

Sanat

Ankara CerModern Sanat Merkezince, Hacettepe Sanat Müzesi'nin yeni koleksiyonu "Yarın Bugünden Kurulur" sergisi sanatseverlerle buluştu.

50. kuruluş yılını kutlayan Hacettepe Üniversitesinin sanat yapıtlarını ortaya koymak amacıyla hazırladığı "Yarın Bugünden Kurulur, Hacettepe Sanat Müzesi yeni koleksiyonu" isimli sergi, müzenin Türkiye Plastik Sanatları'nın yakın tarihini, farklı tekniklerde hazırlanan yüzey çalışmalarını, heykel, seramik, yerleştirme ve video sanatı üzerinden hazırlanan koleksiyonunu sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Küratörlüğünü Dilek Karaaziz Şener ve Zuhal Baysar'ın üstlendiği sergi, ziyaretçilerin kendilerini "müze gezer gibi" hissini yaşatmak için hazırlanan özel kurgusuyla da dikkati çekiyor.

Yaklaşık 6 aylık bir çalışmanın sonucunda tamamlanan serginin küratörü Şener, serginin ana seçkisinin, Hacettepe Sanat Müzesi'ne 2015-2017 yılları arasında sanatçıların armağan ettiği yapıtlardan oluştuğunu söyledi.

Yeni yapıtlarla genç sanatçılara kapılarını açıp, geleceğe dair adımlarının desteklendiğini belirten Şener, aynı zamanda Türkiye Plastik Sanatları'nın önde gelen isimleriyle seçkin ve geniş bir sanat müzesi koleksiyonu oluşturma yönünde ilerlediklerini aktardı.

Sergi, 30 Temmuz'a kadar açık olacak.

ETİKETLER