"Yaşayan En Şanslı Kız"ı o beyazperdeye taşıyacak

Ünlü aktrist Reese Witherspoon şimdi de Jessica Knoll'un "Yaşayan En Şanslı Kız" romanını beyazperdeye taşımaya hazırlanıyor.

ntv.com.tr 14.04.2015 - 11:25

"Yaşayan En Şanslı Kız"ı o beyazperdeye taşıyacak

Gone Girl ve Wild gibi kitaptan uyarlanan filmlerde yapımcılık yaparak adından söz ettiren Reese Witherspoon, şimdi de Jessica Knoll'un "Yaşayan En Şanslı Kız" (Luckiest Girl Alive) isimli romanını filme çekmek için kolları sıvadı.

KİTABIN KONUSU: MÜKEMMEL GİBİ GÖRÜNEN BİR GENÇ KADIN ASLINDA...

Kitapta prestijli bir okulda okuyan Ani Fanelli isimli bir genç kızın yaşadığı utanç verici bir olaydan sonra, hayatına çeki düzen vererek adeta "mükemmel hayata" kavuşması konu ediliyor. Ancak dışarıdan görünen bu "mükemmel" hayatın altında Ani'nin sakladığı ve yıllardır kendisini rahatsız eden bir sırrı olduğu ortaya çıkıyor. Geçmişten gelen bu sır Ani'nin kurmak için büyük emek sarf ettiği pırıltılı hayatını alt üst ediyor.

39 yaşındaki Witherspoon bu rol için bazı eleştirmenlerce 'biraz yaşlı' bulundu.
39 yaşındaki Witherspoon bu rol için bazı eleştirmenlerce 'biraz yaşlı' bulundu.

Witherspoon kitabı filme çekmek istemesinin nedenlerini açıklarken "Bu kitap elinize aldığınızda elinizden bırakamayacağınız türden. Kitabın kahramanı zeki ve kompleks bir karakter. Hikaye de bizim film şirketimizin (Pacific Standard Films) seveceği türden bir tarz." şeklinde konuştu.

2014’te de gerçek bir hikâyeden uyarlanan ‘Wild (Yaban)’ filminde başrol oynamış ve Oscar törenlerinde En iyi Kadın Oyuncu dalında aday olmuştu.

Sayfa Yükleniyor...