“Karşıt rolü oynamak benim için çok heyecan verici!”

Star TV’nin yeni dizisi “Söz”de “Çolak” karakteriyle izleyici karşısına çıkan oyuncu Serhat Kılıç, “Dizide, Özel Kuvvet Tim’inin hikayesi anlatılıyor. Timde görevli olan askerlerin yaşadıkları olaylar ve bizim hep haberlerden duyduğumuz ‘çatışmalar’ ekrana geliyor” dedi. Kılıç, daha önce asker rolünde çok oynadığını, fakat bu dizide ilk kez karşıt bir rolde izleyiciyle buluştuğu için heyecanlı olduğunu belirterek “TİM’in komutanının karşısındaki adamı oynuyorum. Birbirimize acı vermek için hayatlarımızdan ve sevdiklerimizden küçük küçük parçalar kopartıyoruz” dedi. 

“Karakteri sevmekten ziyade karaktere inanmak zorundasınız”

Ünlü oyuncu, 12 kahraman askerin hikayesinin anlatıldığı dizideki karakteriyle ilgili, “Karakteri sevmekten ziyade ona inanmak zorundasınız. Çünkü oynayan kişi, karakterle özdeşleşiyor. Bu dizide ben kötü adamım. Ben oyuncu olarak bu karakteri oynarken kötü olduğumu düşünmüyorum. Yapmam gerekeni yapıyorum bana göre, ama tabii ki yaptığım şey; zalimlik, canilik. Kesinlikle kabul edilebilir şeyler değil” açıklamasını yaptı.

“Mehmetçiğin yaşı yoktur”

Ünlü oyuncu, çekimlerin genellikle arazide geçtiğini belirterek, “Genellikle Tuzla’da eğitim alanındayız. Tuzla Piyade Okulu’nda herkes bize çok yardımcı oluyor. Askeriyenin böyle bir sıcaklığı var. Benim dayım ve dedem de askerdi. Ben askeriye içinde o tesislerde büyüdüm. Mehmetçiğin yaşı yoktur, hepsi de sıcaktır” dedi.

“İzleyiciler hop oturup hop kalkacak”

Kılıç, dizide bazı sahnelerde çok zorlandığını belirterek, “Çok sürprizli sahneler var. İzleyiciler hop oturup hop kalkacaklar. Bazı yerlerde ‘Burayı nasıl çekmiş’ diyecekler” sözleriyle merak uyandırdı.

SERHAT KILIÇ'IN ROL ALDIĞI SÖZ'ÜN 2. BÖLÜM YENİ FRAGMANI

“Tiyatroseverler Sahne Ankara’da birçok sanatçıyı sahnede izleyebilecek”

Geçtiğimiz günlerde Sahne Ankara’nın açılışını yaptıklarını da anlatan ünlü oyuncu, “400 kişilik salonumuz hizmete girdi. Tiyatroseverler, Genco Erkal’dan Sumru Yavrucuk’a kadar birçok sanatçıyı 15 gün boyunca sahnede izleyebilecek” diyerek Ankaralılara seslendi.

Hafta içi her akşam 18.20’de yayınlanan 20 Dakika’nın tekrar bölümleri, ntvradyo.com.tr’de.