Yeni ‘Suspiria’ filminin müziklerini Thom Yorke yapacak

Kült korku film kategorisinde buluna ve yeniden çekilecek olan ‘Suspiria’nın müziklerini Radiohead solisti Thom Yorke hazırlıyor.

Haberler 11.05.2017 - 12:41

Yeni ‘Suspiria’ filminin müziklerini Thom Yorke yapacak

Dario Argento’nun 1977 yılında yayınlanan klasik korku filmi ‘Suspiria’ yeniden çekiliyor. Tilda Swinton ve Chloë Grace Moretz gibi isimlerin yer alacağı yeni filmin müziklerini Radiohead grubunun solisti Thom Yorke hazırlıyor.

Önümüzdeki yıl gösterime girmesi planlanan Suspiria’nın yönetmenliğini üstlenecek olan Luca Guadagnino, filmin rahatsız eden ve kendi içinde dönüşebilen bir deneyim yaşatmasını amaçladıklarını belirterek,Thom Yorke’un bu hedef  için en iyi seçenek olduğunu söyledi.

Suspiria’da, Amerikalı genç kadın Suzy Bannion, dünyanın en iyi bale okullarından birine gitmek için Almanya'ya gider. Bir akşam vakti okulun kapısını çalar ve tam da bu andan itibaren esrarengiz durumlara tanık olmaya başlar. Taksiden indiği an bir başka öğrencinin okuldan çıkıp ormana doğru koşturmaya başladığını gören genç kadın olaylara anlam veremez. Öte yandan kendisine kapıyı açan biri de olmaz. Ertesi gün tekrar geldiğinde okula alınır ve ardından yavaş yavaş uyum sağlamaya başlar. Fakat zamanla tanık olacağı tuhaf olay ve durumlar ürkütücü bir gerçeği keşfetmesine neden olur. 

Sayfa Yükleniyor...