Yıldızlar TOÇEV için bir araya geliyor

Çocukların eğitim ve sosyal hayatının gelişimi için sanat ve spor dünyasının ünlü isimleri güç birliği yapıyor. Türkiye’nin yıldızları çocuklar için aynı sahneyi paylaşacak!

ntv.com.tr 28.01.2016 - 12:33 | Son Güncelleme : 28.01.2016 - 14:09

toçev-afiş.jpg

1994 yılında, 5 çocuğun eğitim hayatını destekleyerek yola çıkan ve 21 senede, 5 milyondan fazla çocuğun hayatına dokunmuş olmanın gururunu yaşayan Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı, daha fazla çocuğa destek sağlayabilmek için bir ilke daha imza atıyor.

9 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan, “Yıldızların Şarkıları Çocukların Yarınları”  konserinde, Türk sporunun dev isimleri ile sanat dünyasının güçlü sesleri unutulmaz şarkıları seslendirmek için provalara devam ediyor.

MİLLİ SPORCULAR İLK KEZ ÇOCUKLAR İÇİN SAHNE ALACAK

Usta müzik adamı Metin Özülkü’nün müzik direktörlüğü, Yıldız futbolcular Mehmet Topal ve Serkan Balcı’nın öncülüğünde, 9 Şubat 2016 tarihinde TİM Maslak Show Center’da gerçekleştirilecek özel gecenin sunuculuğunu ise Selçuk Yöntem yapacak. 

Bu anlamlı organizasyonda çocuklar için sahnede olacak isimler, Ayşegül Aldinç, Bülent Serttaş, Candan Erçetin, Fatih Erkoç, Feridun Düzağaç, Funda Arar, İpek Açar, Kıraç, Kubat, Murat Dalkılıç, Mustafa Ceceli, Nilüfer, Nükhet Duru, Selami Şahin, Ümit Besen, ve Zara spor dünyasından ise; Abdullah Avcı (Antrenör), Bekir İrtegün (Futbolcu), Burak Yılmaz (Futbolcu), Bülent Korkmaz(Antrenör), Cüneyt Çakır (Hakem), Cüneyt Tanman (Köşe Yazarı), Çağla Büyükakçay (Tenisçi), Eda Erdem Dündar (Milli Voleybolcu), Emre Belözoğlu, Gökhan Töre (Futbolcu), Işıl Alben (Milli Basketbolcu), Kenan Sofuoğlu (Milli Motosikletçi),  Kerem Tunçeri (Milli Basketbolcu),  Metin Tekin(Yorumcu), Neslihan Demir (Milli Voleybolcu), Olcan Adın (Futbolcu), Rıdvan Dilmen (Yorumcu), Rıza Çalımbay (Antrenör), Semih Kaya (Futbolcu),Semih Saygıner (Dünya Bilardo Şampiyonu),Tümer Metin (Yorumcu) ve Volkan Demirel (Futbolcu). 

GECEDEN ELDE EDİLECEK GELİRLE TOÇEV “ÖĞRENİM MERKEZİ” YAPILACAK…

Konserden elde edilecek gelir, TOÇEV’in çalışmalarını sürdürdüğü ‘Öğrenim Merkezi’nin yapımına katkı sağlayacak. Merkezde; çocuklar için gerçekleştirilen tüm çalışmalar tek çatı altında toplanacak. Bu sayede merkezde yer alacak tiyatro sahnesinde hem TOÇEV Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu hem de konuk çocuk tiyatroları oyunlarını tüm çocuklara sahneleyebilecek. Etüt odalarında çocuklar atölye çalışmaları yaparken, bir yandan da gönüllülerin desteği ile ders çalışma programları uygulanabilecek. 

Çocukların gelişimine yönelik her türlü detayın düşünüldüğü merkezde; çocuklar kurulan kütüphane ile Türk ve dünya edebiyatının en güzel eserlerine ulaşabilecekler. Çocuklara ve ailelerine uzman psikologlarla terapi imkanı sağlanacak. Müzik atölyesinde ise genel müzik eğitiminin yanı sıra ilgi duydukları enstrümanlar ile çalışabilecekler.

Organizasyona bağışları ile destek veren;  Adem Büyük, Mehmet Topal, Serkan Balcı, Nuri Şahin, Olcan Adın ve Mustafa Küçük, Dr Nevzat Bodur,  Tülay Demir Oktay’ın yanı sıra projeye sponsorluk yaparak destek verenler ise; Akyürek Technology, Dekorazon – Zeynep Ilıcalı, Develi Restaurant – Nuri Develi, Drape By Gökçe Sürmeli, Nilüfer Ambalaj, Serttaş Bakliyat oldu.

Projenin fotoğraf ve görsel çalışmalarını Ozan Yıldırım Photography, medya sponsorluğunu ise KRALPOP TV ve KRALPOP Radyo üstlendi.

Dev organizasyonun biletleri BİLETİX’te… 

 www.tocev.org.tr

 

Sayfa Yükleniyor...