Zerzevan Kalesi'nin hikayesi sosyal medyada anlatılacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin corona virüs salgını nedeniyle bu ay online sistemle düzenlediği Aralık 2020 Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kadim Şehir Diyarbekir Şehir Sohbetleri programında Doç. Dr. Aytaç Coşkun Roma, sınır garnizonu Zerzevan Kalesi ve Mithras Tapınağı'nın hikayesini Büyükşehir Belediyesi resmi sosyal medya hesabından anlatacak.

İHA 20.12.2020 - 15:28

Zerzevan Kalesi'nin hikayesi sosyal medyada anlatılacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin pandemi nedeniyle bu ay online sistem üzerinden düzenlediği içeriğinde söyleşi, sergi, tiyatro, anma ve masal anlatımlarının yer aldığı Aralık 2020 Kültür Sanat Etkinlikleri vatandaşların evlerine konuk olmaya devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, bu ayki etkinliklerinde kentin tarihi açısından büyük bir öneme sahip olan Zerzevan Kalesi ve Mithras Tapınağı'nı mercek altına alıyor. Kadim Şehir Diyarbekir Şehir Sohbetlerinin bu ayki konuğu Zerzevan Kalesi ve Mithras Tapınağı kazı çalışmalarına önderlik eden Doç. Dr. Aytaç Coşkun olacak.

Coşkun tarihi alanlar hakkında izleyicilere bilgiler aktaracak. 21 Aralık saat 18.00'de Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi resmi sosyal medya hesabından izleyicilerle buluşacak etkinliğin moderatörlüğünü Zuhan Çelebi Deniz'in üstleneceği öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...