Ailece Türkiye'yi keşfe çıkıyorlar, dört mevsim yolda olacaklar

İzmirli Onur Horzum (37), Duygu Horzum (34) ve çocukları 2,5 yaşındaki Muhammed Horzum ile birlikte 1 Şubat itibariyle Türkiye'yi keşfe çıkıyorlar. Horzum Ailesi, gezileri boyunca iki sosyal sorumluluk projesini de uygulamak için çaba sarf edecek.

29.01.2019 - 10:24

Ailece Türkiye'yi keşfe çıkıyorlar, dört mevsim yolda olacaklar

"Dört mevsim hiç durmadan ülkemizin yollarında olacağız. Türkiye gezimiz 2 yıl sürecek. Rotamızın ilk durağını Bolu olarak belirledik. 81 il, 957 ilçe ve binlerce köye gideceğiz" diyen Onur Horzum 1 Şubat itibariyle ailecek Türkiye'yi keşfe çıkacaklarını söyledi. Horzum sözlerine şöyle devam etti: Türkiye'nin tarihi mirasları, kültürel dokusu ve doğal güzellikleri ile birlikte insan yaşamlarından ilginç hikayeleri fotoğraf, video ve yazılarımızla "Gezi Vizyonu" isimli sosyal medya hesabımızdan ve internet sitemizden değerli halkımıza aktaracağız. Bu yolculuğumuzda bizi yalnız bırakmamalarını isteriz ve önerilerini de bizimle paylaşırlarsa memnun oluruz. Görülmeyen, gezilmeyen şehir, ilçe, köy, dağ, göl, dere, tepe kalmayana dek bu yolculuğumuzu sürdüreceğiz" 

Muhammed Horzum

Muhammed Horzum

Ayrıca Türkiye gezileri boyunca iki sosyal sorumluluk projeleri olacağını açıklayan Horzum yapacakları projeleri şöyle açıkladı:

- Kütüphanesi, kitaplığı olmayan köy okullarına ve defter, kalem, kitap vb eksiği olan ihtiyaç sahibi öğrencilere bu gereçleri ulaştırmaya çalışacağız. Bunun yanı sıra yine ihtiyaç sahibi ailelerin sesi olup çocuklara giyim eşyalarının teminine vesile olmak için mücadele edeceğiz. 

- Sokak hayvanlarının korunması, bakım ve beslenmesine yönelik çalışmalar yapıp, toplum içerisinde birlikte paylaşarak yaşayabilme haklarına dikkat çekeceğiz

Duygu-Onur horzum

Duygu-Onur horzum

VİDEO: ŞIRNAKLI ÇİFTÇİ AİLE DÜNYA TURUNDA (17 YILDA 10 ÜLKE GEZDİLER)

Sayfa Yükleniyor...