D Maris Bay ve Argos In Cappadocia, turizmin Oscar'larında Türkiye'nin en iyileri arasına girdi

Dünya turizminin OSCAR'ları olarak kabul edilen World Travel Awards (WTA) ödüllerinde, Avrupa'nın ve Türkiye'nin en iyileri açıklandı. Türkiye'den 6 otel ve Türk Hava Yolları, Avrupa'nın en iyileri arasına girdi. Doğuş Grubu bünyesindeki oteller Argos in Cappadocia ve D Maris Bay, 3 farklı kategoride ödüle layık görüldü.

Haberler - DHA 03.11.2020 - 17:48 | Son Güncelleme : 03.11.2020 - 18:22

D Maris Bay ve Argos In Cappadocia, turizmin Oscar'larında Türkiye'nin en iyileri arasına girdi

Dünyanın en iyi seyahat, turizm ve konaklama, marka ve destinasyonlarının bir yıl süren çalışmalar ve oylamalar sonucunda belirlendiği World Travel Awards (WTA) ödüllerinin Avrupa ve Türkiye kategorisi sonuçları belli oldu.

Avrupa'nın en iyileri ödül listesine, Türkiye'den Türk Hava Yolları ve 6 otel girmeyi başardı.

BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ ZORLUKLAR

Kazananların Avrupa'nın seyahat ve turizm sektörünün en iyilerini temsil ettiğini belirten WTA kurucusu Graham Cooke, "Hepsi, benzeri görülmemiş zorluklarla geçen bir yılda olağanüstü direnç gösterdi. WTA 2020 programı halk tarafından rekor sayıda oy aldı. Bu, seyahat ve turizm iştahının hiç bu kadar güçlü olmadığını ve küresel iyileşme başladığında sektörün geleceği için iyiye işaret olduğunu gösteriyor" dedi.

Türk Hava Yolları (THY) Türk Hava Yolları (THY)

THY VE İSTANBUL OTELLERİ

WTA Avrupa'nın en iyileri 2020 listesinde Türk Hava Yolları, ekonomi sınıfında Avrupa'nın en iyi havayolu oldu. İstanbul'dan Çırağan Palace Kempinski Avrupa'nın en iyi oteli seçildi. Conrad Istanbul Bosphorus Avrupa'nın en iyi şehir oteli oldu. 

D Maris Bay D Maris Bay

D MARİS BAY, TÜRKİYE'NİN EN İYİLERİ ARASINDA

Doğuş Grubu bünyesindeki D Maris Bay oteli, World Travel Awards (WTA) ödüllerinde, en iyi sahil tesisi ve en lüks otel villası kategorilerinde ödüle layık görüldü.

D Maris Bay, Ege ve Akdeniz arasındaki sınırı belirleyen Datça Yarımadası'nda bulunuyor.

Otelin mimarisinde de yarımadanın konumundan ilham alınmış. Otel, 36 süit ve lüks bir villa dahil 196 odaya sahip.

Sayısız küçük adayla çevrili çam ormanlarıyla, volkanik sıradağlarıyla ve turkuaz suların bembeyaz kumlarla buluştuğu her biri farklı konseptte olan beş plajı ile Ege ve Akdeniz'in kesişme noktasında misafirlerini benzersiz bir yolculuğa davet ediyor.

Argos in Cappadocia Argos in Cappadocia

ARGOS IN CAPPADOCİA'YA 'EN İYİ TARİHİ MİRAS OTEL' ÖDÜLÜ 

Nevşehir Uçhisar'daki Argos in Cappadocia, Kapadokya bölgesinin en özgün dönüşüm projelerinden biri olarak görülüyor.

1996 yılında ev fikriyle başlayan proje, inşaat sırasında ortaya çıkan kalıntılar nedeniyle otele dönüştürülmüş. 

13 bin 500 metrekare alana sahip olan otel, 51 odasıyla misafirlerine hizmet veriyor. 

TÜRKİYE'NİN EN İYİLERİ 

WTA'nın Türkiye'nin en iyilerinin de belirlendiği listede ise 26 ödül bulunuyor. Türkiye'nin en iyileri listesi şöyle:

En iyi her şey dahil tesisi, Concorde De Luxe Resort. En iyi sahil tesisi, D Maris Bay. En iyi butik otel, Hotel Les Ottomans. En iyi iş oteli, Conrad Istanbul Bosphorus. En iyi araç kiralama şirketi, Hertz. En iyi şehir oteli, Hilton Istanbul Kozyatağı. En iyi konferans oteli, Conrad Istanbul Bosphorus. En iyi tasarım otel, Orange County Resort Hotel Kemer. En iyi destinasyon yönetimi Mercan DMC Turkey. En iyi eğlence oteli, Rixos Premium Belek. En iyi aile tesisi, Rixos Premium Tekirova. En iyi tarihi miras otel, argos in Cappadocia. En iyi otel geliştirme şirketi, Rixos Hotels. En iyi otel, Çırağan Palace Kempinski İstanbul. En iyi otel rezidansları, Residences at Mandarin Oriental, Bodrum. En iyi otel suiti, Sultan Suite @ Çırağan Palace Kempinski Istanbul. En iyi yaşam tarzı oteli, Lazzoni Hotel En lüks oteli, Çırağan Palace Kempinski Istanbul. En lüks otel villası, The Villa @ D Maris Bay. En lüks yaşam tarzı tesisi, Concorde De Luxe Resort. En iyi online seyahat acentesi, TatilBudur. En iyi tesisi, Rixos Premium Belek. En iyi servisli daireleri, Somerset Maslak Istanbul. En iyi tur operatörü, Mercan DMC Turkey. En iyi seyahat acentesi, Turkland Travel Agency. En iyi seyahat yönetimi şirketi, Viking Turizm.

VİDEO: ARGOS IN CAPPADOCIA VE D MARİS BAY'A PRESTİJLİ ÖDÜL

Sayfa Yükleniyor...