İstanbul Havalimanı'na teknoloji odaklı otel: Yotel

Havalimanı ve şehir otelciliğinin dünyadaki en çağdaş markalarından Yotel'in Türkiye'deki ilk işletmesi İstanbul Havalimanı’nda kapılarını açmaya hazırlanıyor. Terminalin iki ayrı kısımda, toplamda 451 kabin (oda) ile hizmet verecek olan YotelAir ve Yotel İstanbul Havalimanı, kapasite açısından dünyadaki havalimanı otelleri sıralamasında ilk üçe girecek.

18.02.2019 - 14:12

İstanbul Havalimanı'na teknoloji odaklı otel: Yotel

Resmi açılışını Mart ayında gerçekleştirmeye hazırlanan Yotel İstanbul Havalimanı, uyarlanabilir modern tasarımı ve teknoloji ile misafir deneyimine odaklanmış yaklaşımıyla dikkat çekiyor. Londra, Amsterdam, Paris, New York, Boston, San Francisco ve Singapur’da faaliyet gösteren İngiltere merkezli hızla büyüyen Yotel, dünyanın en yenilikçi konaklama deneyimi sunan markası olarak tanınıyor.

Yotel İstanbul Havalimanı Genel Müdürü Bora Göymen, Mart 2019’da açılmayı hedeflediklerini ifade ederek, Yotel'in Türkiye faaliyetlerine ilişkin şunları söyledi: “Türkiye’deki ilk işletmemizi İstanbul Havalimanı’nda açıyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. İstanbul dünyanın en güçlü ekonomik ve etkili merkezlerinden biri olarak, kıtaların kesiştiği noktada tarihi İpek Yolu'nun kalbinde konumlanıyor, kültürel mirasları, global modern dinamizmiyle harmanlıyor. IGA ortaklığı ile hayata geçen projemiz şu ana kadar sadece Yotel'in değil, dünyadaki terminal içinde konumlandırılmış en büyük havalimanı oteli projesi oldu. Küresel projeler devam ederken Türkiye’de de yeni lokasyonlara girmeyi hedefliyoruz. İstanbul’un daha da büyüyen küresel bir üsse dönüşmesine katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. İleride de Türkiye’de hem İstanbul’da hem de potansiyeli güçlü diğer lokasyonlarda büyüme planlarımız mevcut"

Yotel İstanbul Havalimanı Genel Müdürü Bora Göymen Yotel İstanbul Havalimanı Genel Müdürü Bora Göymen

2023 YILINDA DÜNYADAKİ YOTEL SAYISI 60'A ULAŞACAK

Yotel'in dünya çapındaki faaliyetleri hakkında da bilgi veren Bora Göymen, şu anda dünyada 8 otelle hizmet verdiklerini belirterek “Hali hazırda devam eden projeler arasında geçtiğimiz hafta açılan San Francisco’nun yanı sıra Singapur Changi Havaalanı’ndaki YotelAir ve Londra Clerkenwell, Dubai, Edinburgh, Miami ve Amsterdam’da da yeni şehir otelleri yatırımları var. Yotel, 2021 yılında dünya çapındaki otel sayısını 29 otele, 2023 yılında ise 60’a çıkarmış olacak” dedi.

"YENİLİKÇİ BİR KONAKLAMA DENEYİMİ SUNUYORUZ"

Seyahat ve konaklama alışkanlıklarının değişimine de vurgu yapan Bora Göymen, bu alanda lüks kavramının yeniden tanımlandığını söyledi.

Göymen, şunları kaydetti; “Eskiden seyahatin asıl amacı ulaşılmak istenen yere hızlı ve güvenilir bir şekilde varmaktı. Günümüz dünyasında ise yolculuk boyunca geçirilen tüm zaman ve deneyimler önem kazanmaya başladı. Günümüzde her şey çok hızlı akıyor ve bu hıza ayak uydurabilmek için giderek esneyen çalışma saatleri, birbirine geçen 7/24 çalışma ve dinlenme yaşam şeklini ortaya çıkardı. Böylelikle, çalışma, toplantı organize etme, dinlenme, konforlu ve kaliteli uyku, sağlıklı beslenme, spor yapma, sosyalleşme ve eğlenme gibi ihtiyaçlarımızı seyahat sırasında da kesintisiz gerçekleştirebilme ihtiyacı doğdu. Kısaca, lüksün tanımı değişti. Günümüz seyahat anlayışında lüks, günlük rutinimizi ve sosyal yaşam kalitemizi koruyabilmek ve dijital erişimimizin sürekliliğini konforlu ve kesintisiz biçimde sağlayabilmekten geçiyor. Bu anlayışı modern temalı, yolcu ihtiyaçlarını merkeze alan benzersiz endüstriyel tasarımlara sahip Yotel'in eko sistemine yansıttık. Yotel kabinlerinin, dinlenme, toplantı ve sosyal alanlarının yüksek teknolojiye sahip fonksiyonel, konforlu, dinamik, keyifli atmosferlere sahip olmasını ve böylelikle seyahat sırasında yaşam kalitesinin kesintisiz şekilde en üst seviyede korunmasını hedefledik"

İKİ AYRI KISIMDA TOPLAM 451 ODA

İstanbul Havalimanı’nda, hava ve kara tarafında konuşlanan iki ayrı kısımda, Yotel Istanbul Havalimanı kara tarafında 277 oda, YotelAir hava tarafında ise 174 oda, olmak üzere toplamda 451 oda ile; Premium ve birinci sınıf süit kabinlerde hizmet vereceklerini kaydeden Bora Göymen; “Müşterilerimiz için çok fonksiyonlu bir ortam oluşturuyoruz. Yotel herkese kapılarını açan bir yaklaşıma sahip olmakla birlikte her yaştan dijital kullanıcılara, dinamik, sürekli mobil yaşamı seçen, küresel bakış açısına sahip, bilinçli tercihler yapan, dışa dönük seyahat severler için benzersiz deneyimler sunuyor. Ana terminal binasında yer alan YotelAir hem iş hem de tatil amaçlı seyahat severlerin yanı sıra havalimanı içindeki diğer işletmeler için de konaklama imkânı verecek” şeklinde konuştu.

YOTEL İSTANBUL HAVALİMANI GELECEĞİN TRENDLERİNİ SUNUYOR

Bora Göymen Yotel'in yüksek teknoloji sunan hizmetlerine ilişkin olarak da şu bilgileri verdi: “Günümüzde kişiler seyahat ederken geleneksel standartlarla sınırlı kalmak yerine kendi akışlarını oluşturmayı tercih ediyorlar. Yolcularının değişen ihtiyaçlarını anlayabilmek seyahat ve konaklama endüstrisinde yenilikler sunabilmek için büyük önem taşıyor. İstanbul Havalimanı’nda açılacak olan Yotel ve YotelAir İstanbul Havalimanı’nda misafirlerin bu beklentilerini yüksek teknolojiye sahip akıllıca tasarlanmış kabinleri, yeme içme hizmetleri, farklı büyüklüklerde ihtiyaca yönelik toplantı salonları ve fitness alanlarında kesintisiz lüks ve konforlu hizmetler sunarak karşılıyor"

KİOSKLARDA SELF-SERVİCE CHECK-İN

Yotel İstanbul Havalimanı'nda, misafirler 24 saat boyunca kendileri otele giriş / çıkış, yapabilecekler. Mobil olarak anahtarsız giriş yapabildikleri gibi, misafirler dijital kiosklardan anahtarlarını saniyeler içerisinde kendileri temin ederek son derece teknolojik ve işlevsel hizmetlerle zaman kazanabilecekler. Aynı zamanda misafirlere minimum 4 saatten başlayan konaklama imkânı da sunulacak.

Sosyal ortak kullanım alanlarındaki akıllı otomatlar, odalarda tekno duvarda yer alan akıllı TV, uluslararası prizler, süper hızlı ücretsiz Wi-Fi, akıllı yatak teknolojileri sayesinde ayarlanabilir yatakların da bulunduğu odalarda, çalışma, dinlenme ve konforlu uyku deneyimi amaçlanmış. Yenilikçi, modern ve teknolojik tasarımlar, hızlı- verimli operasyonlar, dinamik ancak aynı zamanda huzurlu ve konforlu alanlar, yalın, kullanıcı dostu çözümler ve erişilebilir lüks konsepti; Yotel'i diğer markalardan ayrıştıran özellikler arasında yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...