Kastamonu'da sonbahar renklerinin görsel şöleni

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindeki Göynük ve Esentepe ormanları, sonbahar aylarında sarı ve turuncunun farklı tonlarını sunarak ziyaretçilerine görsel şölen yaşatıyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 08.11.2018 - 15:25

Kastamonu'da sonbahar renklerinin görsel şöleni

'da kışın beyaz, bahar aylarında yeşil, sonbaharda da sarı ve turuncu olmak üzere bütün renklerini doğa tutkunlarına sunan Bozkurt, fotoğrafçıların ilgisini çekiyor.

Göynük ve Esentepe ormanları çevresinde bulunan Ortasökü, Koşmapınar, İlişi, Darsu, Sakızcılar ve Beldeğirmeni köyleri, hazan mevsiminde barındırdığı renklerle ziyaretçilerini büyülüyor.

"ŞEHİR STRESİNDEN UZAKLAŞMAK İSTEYENLERİN UĞRAK NOKTASI"

Bozkurt Belediye Başkanı Bozkurt Ekeş, ilçenin çok özel bir yapısı bulunduğunu söyledi.

İlçenin çok sayıda bitki türüne ev sahipliği yaptığına dikkat çeken Ekeş, "Sonbaharda ağaçlardan dökülen yapraklar, seyrine doyumsuz manzaralar ortaya çıkartıyor. Özellikle amatör fotoğrafçıların büyük ilgi gösterdiği Ortasökü, İlişi ve Beldeğirmeni gibi köylerimiz, bu aylarda şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenlerin uğrak noktası haline geliyor" dedi.

Ekeş, doğaseverlerden bazılarının sonbahar renkleri arasında yürüyüş yaparken, bazılarının da eşsiz manzarayı fotoğraf karelerine yansıtarak ölümsüzleştirdiğini anlatarak, herkesi Bozkurt'un eşsiz güzelliğini görmeye davet etti. 

VİDEO: BENİM ŞEHRİM 'KASTAMONU'

Sayfa Yükleniyor...