Mavi sularda 'güvenli' tatil

Corona virüs döneminde izole tatil yapmak isteyenlerin tercihlerinden biri de tekne tatili. Turistik tekneler için "Güvenli Turizm Sertifikası" verilmeye başlandı. Sertifika ile birlikte yat ve teknelere olan talep arttı.

08.06.2021 - 12:26

Mavi sularda 'güvenli' tatil

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, "Güvenli Turizm Sertifikası" ve "Turizm Personeli Öncelikli Aşılama Programı"na deniz turizmi araç ve personellerini de dahil etmesi "mavi yolculuk" için sezonun hareketlenmesini bekleyen tur operatörleri ile tekne sahiplerini umutlandırdı.

Yaz aylarının vazgeçilmez aktivitelerinden tur teknelerinin sahipleri, tatil rotasını tekne tatili olarak belirleyen turistler için corona virüs salgınında güvenli turizm olanakları sunmaya başladı. Bu durum tatilcilerin tekne ve yat tatili tercihini artırdı.

TURİSTİK TEKNELER İÇİN DE GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASI VERİLİYOR

Mavi tura çıkmak isteyenler de, tekne sahiplerinden Güvenli Turizm Sertifikası talep ediyor.

Sertifika firması Direktörü Serkan Ceylan, Teknelerin "Sağlıklı Turizm Sertifikası" aldıkları zaman müşterilerinin arttığını söyledi.

Corona virüs döneminde izole tatil yapmak isteyenler sertifikalı turizm teknelerine yöneldi. Bu durum, tekne sahiplerinin daha sıkı önlem almalarını sağladı.

TEKNELERDE MASKE, MESAFE KURALLARININ DENETİMİ HABERSİZ YAPILIYOR

Tekne İşletme Yöneticisi Mustafa Kaplan Türk müşterilerinin bu konuda çok dikkatli olduğunu söyledi.

“Özellikle Türk müşteriler çok ilgili bu konuda. Rezervasyonlarda bunu mutlaka istiyorlar. Kendilerinin daha güvende olmasını istiyorlar. Güvenli Turizm Sertifikası ile birlikte müşteri artışımız gerçekten daha fazla oldu"

Turistik teknelerdeki denetimler sıkı şekilde uygulanıyor.

Turlara müşteri gibi katılan denetmenler, standartlara uyulup uyulmadığını kontrol ediyor.

Sayfa Yükleniyor...