İlişkili Haberler

Haziran ayından bu yana İstanbul uçuşlarına devam eden Oman Air, Türkiye pazarında gücünü artırmak için ofis açtı. Umman Sultanlığı'nın milli havayolu şirketi Oman Air, önümüzdeki süreçte Boeing 787 Dreamliner tipi uçaklarla günde iki sefer yapmayı hedefliyor.

Oman Air Türkiye ofisinin hizmete girmesi sebebiyle, Nişantaşı St. Regis Istanbul Hotel’inde 27 Kasım Salı gecesi özel bir kutlama düzenlendi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen Oman Air satış acenteleri, tur operatörleri, sektörün önde gelen profesyonelleri ve basın mensuplarının da katılımı ile gerçekleşen gecede, açılış konuşmasını Eda Büyükakkaş yaptı.

Oman Air Türkiye Müdürü Eda Büyükakkaş
Oman Air Türkiye Müdürü Eda Büyükakkaş

Oman Air Ülke Müdürü Büyükakkaş, “Öncelikle davetimize icabet ederek, buraya geldiğiniz ve bizim için son derece anlamlı bu keyifli geceyi bizimle paylaştığınız için Oman Air adına çok teşekkür ederiz.” dedi. Ardından Oman Air’in Türkiye ofisinde çalışan ekibini katılımcılarla tanıştırdı.

Ülke Müdürü Büyükakkaş’ın ardından, Oman Air Avrupa Bölge Müdürü Rogier de Jager, Oman Air’i tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Sunuma başlarken Rogier de Jager, “Bizim için anlamlı olan bu gecede aramızda olduğunuz için mutluluk duyuyoruz. Oman Air olarak Türkiye ofisimiz ile artık daha güçlü bir şekilde Türkiye’de olacak ve Türk seyahat severlere hem rekabetçi, hem de kaliteli servis vereceğiz” dedi.

Oman Air Avrupa Bölge Müdürü Rogier de Jager, 1 Haziran'da başlayan Muscat-İstanbul uçuşlarında yüzde 86 doluluk oranına ulaştıklarını, Türkiye pazarından oldukça memnun olduklarını belirtti.

Oman Air ile ilgili bilgi veren Jager, havayolu şirketinin şu an 57 destinasyona uçtuğunu, 2020 yılında bu sayının 60'a ulaşacağını belirterek, "Temmuz ayında Casablanca, Ekim'de Moskova ve Male hatlarını açtık. Önümüzdeki yıl Atina ve Bakü'yü ve belki Amsterdam'ı açacağız. Türkiye'ye de Boeing 787 Dreamliner tipi uçaklarımızla günde 2 kez uçmayı hedefliyoruz" dedi. 

"THY İLE YENİ ANLAŞMALAR YAPMAK ÜZEREYİZ"

Umman Sultanlığı'nın milli havayolu olduklarını belirten Jager, "Low cost değiliz. THY ile ortak uçuş anlaşmamız var. 2 saat bağlantı ile Kuala Lumpur,  Bangkok, Manila, Guanzo ve Delhi gibi yerlere uçuyoruz. Önceliğimiz yolcularımızı doğrudan Umman'a taşımak olsa da güçlü bağlantılarımızla popüler destinasyonlara ulaştırıyoruz. THY ile harika ilişkimiz var. Yeni anlaşmalar yapmak üzereyiz" dedi.

Oman Air Avrupa Bölge Müdürü Rogier de Jager
Oman Air Avrupa Bölge Müdürü Rogier de Jager

Oman Air Avrupa Bölge Müdürü Rogier de Jager sunumunda; Oman Air’in filosunda 4 adet Boeing 787-8, 4 adet 787-9 Dreamliner, 6 tane Airbus 330-300, 4 adet Airbus 330-200, 5 adet Boeing 737-900, 21 adet Boeing 737-800, 4 adet Embraer 175 and 3 adet 737 MAX bulunduğunu belirtti. 2018 yılının sonunda Oman Air’in filosuna 5 adet yeni 737 max ve 3 adet 787-9 daha katılacağını ifade etti. Böylelikle 2022 yılındaki filo hedeflerinin, toplamda 70 adet uçak sayısına ulaşacağını da söyledi.

Sunumda, ayrıca Avrupa-Orta Doğu ve Afrika’nın en iyisi seçilen Business Class servisi, First Class’ın büyüleyici hizmetleri ve ekonomi sınıfında geliştirilmiş daha kaliteli bir hizmetin verildiğini belirtti. “Economy Class” koltukların, geniş diz ve dirsek aralığının yanı sıra, ayarlanabilir başlık ve ayak desteğinin de olduğunu ifade etti.

Sadece 2 saatlik bağlantı uçuşları ile Maskat üzerinden dünyaya açılan bir kapı olduklarını söyleyen Rogier de Jager, Umman ülkesinin cazip destinasyonlarını, deniz-güneş-doğa, tarih-kültür ve deniz altı zenginliklerinden de detaylıca bahsetti.

Maskat Havalimanının yenilendiğini, böylelikle Maskat üzerinden dünyanın değişik ülkelerine uçacak misafirlerin, havalimanında da konforlu ve keyifli zaman geçirebileceklerini müjdeledi.