1 milyar barajı aşıldı

İngiltere Premier Lig kulüpleri, toplamda 870 milyon Pound harcama yaparak yaz transfer sezonunun rekorunu kırdı.

Haberler - Ntvspor 02.09.2015 - 12:11

1 milyar barajı aşıldı

İngiltere, ocak ve yaz transfer bedelleri toplandığında 1 milyar Pound barajının aşıldığı ilk lig oldu.

Finans şirketi Deloitte'in verilerine göre, geçen yıl transfere 835 milyon Pound harcayarak rekor kıran İngiliz kulüpleri, bu sezon yaz transfer döneminde ise 870 milyon Pound ödeme yaparak rekorunu geliştirdi.

Transferin şampiyonu ise Manchester City oldu. İngiliz temsilcisi, Wolfsburg'dan Kevin De Bruyne'e 54, Liverpool'dan Raheem Sterling'e 49, Valencia'dan Nicolas Otamendi'ye ise 32 milyon sterlin bonservis bedeli öderken, transfere toplamda
yaklaşık 160 milyon Pound harcama yaptı.

Transfer sezonunun son gününde Fransa'nın Monaco takımının 19 yaşındaki genç golcüsü Anthony Martial'i 36 milyon Pound'a kadrosuna katan Manchester United, geçen sezon olduğu gibi bu sezon da transfere en çok harcama yapan takımlar
arasında yer aldı.

Liverpool ise Aston Villa'dan Christian Benteke'nin bonservisine 32,5 milyon Pound ödeyerek İngiltere ve Avrupa'da transfer şampiyonu takımlar arasında üst sıralara adını yazdırdı.

İngiltere Premier Lig takımları, kış transfer sezonunda yapılan harcamalar eklendiğinde 2015 yılı transferlerinde toplamda 1 milyar Pound sınırını geçen ilk lig oldu.

Sayfa Yükleniyor...