Dünya Ralli Şampiyonası'nın 4. yarışı Türkiye Rallisi'nde onuncu etap sona erdi. Etabı Citroen ile yarışan Petter Solberg kazandı. Sebastian Ogier ise liderliğini korudu.

Türkiye Rallisi'nin ikinci yarış günü, onuncu etap ile başladı. Citroen ile yarışan Norveçli Petter Solberg etabın en hızlı pilotuydu. Sebastian Ogier, 0.6 saniye fark ile etabın ikincisi oldu. Citroen Junior Takımı’nın Fransız pilotu, böylece genel sıralamanın zirvesinde en yakın takipçisi Dani Sordo'yu 10 saniye geride bıraktı. Sordo etabı 5. sırada bitirdi. Mikko Hirvonen etabın üçüncüsü oldu.

Şampiyona lideri Sebastien Loeb 2.2 saniye farkla dördüncü geldi ve genel sıralamada 26 buçuk saniye fark ile 5. sırada kaldı. Etabı Yağız Avcı 11., Burcu Çetinkaya ise 26. sırada tamamladı.

Jari-Matti Latvala starttan bir kilometre sonra, yolun asfalt kısmındaki bir tümsekte kaza yaptı. Latvala ile kopilotu Miikka Anttila kazadan yara almadan kurtuldu ve yarışa geri döndü. Ancak Fin pilot kaza yüzünden 9 dakika kaybetti, genel sıralamada 15. basamağa geriledi.