Galatasaray'a 10 milyon euroluk külfet!

Galatasaray'da teknik direktör Riekerink tarafından kadro dışı bırakılan isimler Umut Bulut, Olcan Adın ve Tarık Çamdal'ın kulübe maliyetleri sarı kırmızılı yönetimi zorluyor.

Ntvspor 03.08.2016 - 17:31

Galatasaray'a 10 milyon euroluk külfet!

Hollandalı çalıştırıcının takımda düşünmediği 3 oyuncu, Galatasaray'dan ayrılmaya sıcak bakmıyor. Oyunculara gelen teklifler her ne kadar değerlendirilse de kazanılan yıllık ücretler transferlere engel oluyor.

UMUT BULUT

Galatasaray'ın 2013-2014 sezonunda Fransa'nın Toulouse takımından kadrosuna kattığı Umut Bulut ile 3+1 yıllık sözleşme imzalanmıştı. Umut için Fransız ekibine 2 milyon 700 bin euro ödenmişti. Tecrübeli futbolcunun sözleşmesi bu sezon bitiminde sona erecek. Umut, sarı kırmızılılardan son senesinde 1 milyon 850 bin euro kazanacak.

OLCAN ADIN

Trabzonspor'dan 2 sezon önce 4 milyon euro bonservis bedeliyle alınan Olcan Adın için, 2 milyon 750 bin euroya transfer edilen Salih Dursun 2 yıl kiralık verilmişti. Deneyimli futbolcunun sarı kırmızılı kulüple 2 sezon daha sözleşmesi bulunuyor. Olcan, bu sezon 1.8 milyon euro, önümüzdeki yıl ise 1.9 milyon euro alacak.

TARIK ÇAMDAL

Eskişehirspor'dan büyük umutlarla transfer edilen ancak performansıyla hayal kırıklığı yaratan Tarık Çamdal için ise 2014-2015 sezonunda Galatasaray 4 milyon 750 bin euro gibi astronomik bir bonservis bedeli ödemişti. Tarık ile 5 yıllık sözleşme imzalanmıştı. Sarı kırmızılılar ile 3 sezon daha mukavelesi bulunan genç oyuncu, bu yıl 1.4 milyon euro, önümüzdeki yıl 1.5 milyon euro, son sezonda ise 1.6 milyon euro kazanacak.

TOPLAM MALİYET

Sarı kırmızılı kulüp, Umut, Olcan ve Tarık için toplamda 11 milyon 450 bin euro bonservis bedeli ödedi. Florya'da A Takım antrenmanlarında yer almayan 3 oyuncunun Galatasaray'dan kalan alacağı ise toplamda 10 milyon euro. Yönetim, oyuncular ile sözleşmeleri feshedip yolları ayırmak isterse bu rakamı ödemek zorunda.

Sayfa Yükleniyor...