12 Dev Adam İtalya'da

Kamp çalışmaları için İtalya'ya giden A Milli Erkek Basketbol Takımının Menajeri Harun Erdenay, "Kampta antrenmanlar ağır tempoda geçecek. Kondisyon ve taktik ağırlıklı olarak, her gün çift idman yapacağız" dedi.

İSTANBUL - Polonya'da eylül ayında gerçekleştirilecek 36. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası'na hazırlanan A Milli Takım, kamp çalışmaları için İtalya'ya gitti.

''12 Dev Adam'' kamp çalışmalarının üçüncü etabı için İtalya'nın Bormio kentine hareket ederken, Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklama yapan menajer Harun Erdenay, ağır bir çalışma dönemi geçireceklerini kaydetti.

İtalya'da 12 gün süreyle kamp yapacaklarını belirten Harun Erdenay, ''Kampta antrenmanlar ağır tempoda geçecek. Kondisyon ve taktik ağırlıklı olarak, her gün çift idman yapacağız. İki tane de hazırlık maçı olacak. Rakımın yüksek olması, kondisyon yüklemesi açısından çok faydalı. Döndükten sonra da İngiltere ve Ankara'daki turnuvalar sonrası şampiyona için Polonya'ya gideceğiz'' diye konuştu.

A Milli Basketbol Takımı oyuncusu Hidayet Türkoğlu ise yaptığı değerlendirmede, Antalya kampının kendileri için çok faydalı olduğunu dile getirerek, ''Yeni gelen arkadaşlarla kaynaşma fırsatımız oldu. Şimdi bizi yoğun bir kamp bekliyor. Takım için önemli bir kamp olacak. İnşallah aksilik olmaz. Çünkü Avrupa Şampiyonası'nda çok kaliteli rakipler var. En üst seviyede form tuttuktan sonra şampiyonaya gider ve bize yakışan bir basketbol oynarız'' ifadelerini kullandı.

İtalya'daki hazırlık kampında Kanada ile 2 hazırlık maçı oynayacak olan milliler, 4 Ağustos Salı günü Türkiye'ye dönecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...