125 milyon Euro da yetmemiş

Şilili teknik adam, transfere 125 milyon Euro harcayan Manchester City'nin Barcelona'ya elenmesinin nedeni olarak finansal fair-play yasağını gösterdi.

Haberler - Ntvspor 19.03.2015 - 10:30

125 milyon Euro da yetmemiş

Şampiyonlar Ligi'nde son 16 turunda Barcelona'ya ilk maçı 2-1 rövanşı ise 1-0 kaybeden Manchester City'de teknik direktör Manuel Pellegrini, elenmenin nedeni olarak farklı bir neden öne sürdü.

Geçen sezon şampiyon olduğu Mayıs ayından bu yana transfere 125 milyon Euro harcayan mavi-beyazlıların Şilili teknik direktörü, buna karşın UEFA'nın finansal fair play uygulamasının elini kolunu bağladığını iddia etti.

Pellegrini, UEFA tarafından finansal fair play uygulaması kapsamında harcamalarına kısıtlama getirilen kulübünün Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olması için daha iyi kadrosu olması gerektiğini belirtti.

Manchester City Teknik Direktörü, "Avrupa'da devam edebilmemiz için en iyi yılımız değildi. Biliyorsunuz, oyuncu sayısı, harcayacağımız para konusunda UEFA tarafından kısıtlamalara tabi tutulduk. Bu açıdan zor bir yıl geçirdik" dedi.

Pellegrini, "Buna karşın Barcelona yerine başka bir takımla eşleşsek turu geçebilirdik" ifadesini kullandı. Bir maç eksiği olan lider Chelsea'nin altı puan gerisine düşen City'de görevine son verileceği yolundaki iddialara ise Pellegrini, "Bu konu kafamı karıştıran bir durum değil. Çünkü kendimle ilgili asla endişe duymam" şeklinde yanıt verdi.

Sayfa Yükleniyor...