14. Etap Avustralyalı Simon Gerrans'ın

İtalya Bisiklet Turu'nun 14.etabını Cervelo takımından Avustralyalı Simon Gerrans kazanırken, Rus bisikletçi Denis Menchov pembe mayoyu korudu.

23.05.2009 - 19:30

14. Etap Avustralyalı Simon Gerrans'ın

Avustralyalı Bisikletçi Simon Gerrans, Campi Bisenzio - Bologna arasındaki tırmanma etabını harika bir şekilde geçerek Italya Bisiklet Turu'nun 14.etabını kazandı.

Gerrans 2 km'lik dik ve yorucu final yokuşuna dayanarak -yüzde 16'lık eğim ile günün en dik tırmanışı- 172km'lik etap sonunda Rubens Bertogliati ve Francesco Gavazzi'nin 12 saniye önüne geçti.

Bu üç isim de ilk kilometrelerde pelotonun 4 dakika önünde bulunan ve günün geri kalanında da önde olan 14 kişilik kaçış grubunun içerisinde yer alıyordu.

Zorlu final tırmanışı sürücüleri yorduğu anda Britanyalı Chris Foome'un aradan gelerek yarışı kazanacağı düşünülüyordu. Ancak bitime 500 metre kala Froome'un bacakları dayanamadı ve Gerrans yarışın kontrolünü tamamen eline alarak Kanadalı takımına büyük bir turda ilk zaferini kazandırdı.

Pelotonun arka kısmında lider Denis Menchov ile en yakın rakibi Danilo Di Luca arasında fazla bir fark olmazken, Rus bisikletçi Salı günü kazandığı Pembe mayoyu korudu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...