'2 forvet oyuncusunun peşindeyiz'

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, "Şu anda bir yabancı ve bir de yerli forvetle görüşüyoruz. Her takımda en az 4 -5 forvet var. Bizde forvet sayımızı 4'e çıkarmak istiyoruz.” dedi.

28.12.2009 - 15:34

'2 forvet oyuncusunun peşindeyiz'

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, kupada Galatasaray'la oynanan maçta futbolcuların erken tatil havasına girmiş gibi bir görüntü sergilediğini belirterek, "O maç benim için farklı bir hayal kırıklığıydı" dedi. Şener, Gökhan Ünal'ı asla zararına satmak gibi bir düşüncelerinin bulunmadığını da vurgulayarak, "Şu anda bir yabancı ve bir de yerli forvetle görüşüyoruz. Her takımda en az 4 -5 forvet var. Bizde forvet sayımızı 4'e çıkarmak istiyoruz. Bunun için iki forvet oyuncusu almamız gerekiyor" diye konuştu.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, sezonun ilk yarısının değerlendirmesini ve ikinci yarıdan beklentilerini açıkladı. Şener, CV'sine bakıp aldıkları Teknik Direktör Hugo Broos'un kendisi için en büyük hayal kırıklığı olduğunu belirterek, "Broos'un geçmişine baktığınızda başarılı bir hoca olduğunu görüyorsunuz ama beklediğimizin çok altında kaldı. O konuda ciddi hayal kırıklıkları yaşadım" dedi. Şener, saha sonuçları anlamında da istenilen düzeyde olmadıklarının bir gerçek olduğunu vurgulayarak, "Ben en azından ligin ilk yarısında ilk üç içerisinde yer alırız diye düşünüyordum. Ancak özellikle kendi sahamızdaki mağlubiyetler bizi bu duruma getirdi. Avni Aker'de kaybetmeye tahammül edemiyorum ve kahroluyorum" diye konuştu.

ŞENOL HOCA BENİM ÜZERİMDEKİ YÜKÜ AZALTTI
Teknik direktör Şenol Güneş'in bir çok özelliğini beğendiğini de ifade eden Şener, şöyle konuştu: "Ancak hocamızın en çok beğendiğim özelliği gerçek bir Trabzonsporlu olması. Buraya gelen teknik direktörler gibi mecburiyetten değil, doğuştan bu renklere aşık olması. Bu benim için çok önemli. Ayrıca dünya çapında bir teknik adam. Her türlü kariyeri var. Onun değerini herkes iyi bilmeli. O geldikten sonra benim üzerimdeki yükünde büyük çoğunluğu azaldı. Kendisini bu takımın başarısına adadı."

GALATASARAY MAÇINDA OYUNCULARIMIZ TATİL HAVASINDAYDI
Şener, Ziraat Türkiye Kupası'nda Galatasaray karşısında alınan mağlubiyetin çok üzüntü verici olduğunu da belirterek, "Galatasaray çok genç oyuncularla oynadı ve kazandı. Bu beni şoke etti ve farklı bir hayal kırıklığı yaşadım. Bizim futbolcularımız sanki bir an önce maç bitse de tatile çıksak havasındaydı. Ben o statta, hatta İstanbul'da oynadığımız tüm maçlarda galip gelmeyi çok istiyorum. Çünkü bu maçların anlamları farklı. Umarım ikinci yarı bunu başarırız. Ayrıca ikinci yarı ligde çok şey değiştirir. Bir çok takım hiç beklenmedik puanlar kaybetti. Biz de çok puanlar kaybettik ama ikinci yarı çıkışa geçeceğimizi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

GÖKHAN DUYGUSAL BİR FUTBOLCU
Son günlerde Galatasaray'a transferi gündemde olan Gökhan Ünal'la da ilgili açıklamada bulunan Şener, "Gökhan, kaliteli bir futbolcu. Ancak çok duygusal ve her şeyden çok çabuk etkilenebiliyor. İlk yarı bekleneni veremediği ortada ama ikinci yarı çok daha farklı olabilir. Ayrıca bizim Gökhan'ın bonservisine ödediğimiz para belli. Bu konuda kulübü zarara uğratmayı asla düşünmeyiz" dedi.

Şener, biri yerli, biri yabancı olmak üzere iki kaliteli forvet transferi üzerinde çalışmalarının sürdüğünü de söyleyerek, "Hocamız bizden forvet istedi, bizde bu konuda gerekeni yapıyoruz. Görüştüğümüz isimler kaliteleriyle direkt olarak takıma katkı yapabilecek futbolcular. Her takımda en az 4 - 5 forvet oyuncusu var. Bizim takımda ise iki tane. Bizde bu sayıyı 4'e çıkarmak istiyoruz. Böylelikle rekabet artar ve kalite gelir" dedi. Şener, sezon başında transfer ettikleri Tjikuzu'nun ise bu aşamadan sonra forma şansı bulma olasılığının az olduğunu belirterek, "Kaliteli bir futbolcu ama onun oynaması için Selçuk veya Colman'dan birisinin yedek kalması gerekecek. Dolayısıyla böyle bir ortamda kendisi için gelecek olan teklifleri beklemeye başladık" diye konuştu.

‘YATTARA FEDAKARLIK DEĞİL, GEREKENİ YAPTI’
Şener, Yattara'nın yıllık aldığı ücrette indirime gidilmesini kabul etmesinin normal bir davranış olduğunu da vurgulayarak, "Sonuçta yarım sezonda oynadığı maç sayısı ortada. İkinci yarıda çoğu maçta olmayacak. Böyle bir ortamda alacağı ücrette indirime gidilmesini kabul etmesi bir fedakarlıktan öte gereklilikti. Oynamadan çok yüksek para almak doğru değil. Bu tüm futbolcular için gerekli. Futbolcularımıza geride kalan yarım sezonda çok ciddi ödemeler yaptık. Hepsinin de bonservis bedelini büyük oranda ödedik. Bu ay yeni sponsorlarımız olacak ve yayın ihalesiyle birlikte de ekonomik anlamda daha rahat olacağız" dedi.

‘FEDERASYON ÇOK TECRÜBESİZ. TÜRKİYE'NİN DOĞUSUNU GÖRMEDİLER’
Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday şehirler arasında Trabzon'u yedek listede tutmasını anlayamadığını da vurgulayan Şener, "Futbol Federasyonu'nun yöneticilerinin ve başındaki isimlerin tecrübe noksanlığı var. Trabzon gibi bir futbol şehri bu organizasyonda görmezden gelinemez. Türkiye haritasının sadece batısını gören, doğusunu yok sayan bir anlayış olamaz. Eğer Trabzon'da tesis noksan diyorsalar, şampiyonaya kadar bu eksikleri giderebilirlerdi. Ben Trabzon'un olmayışına bir anlam veremiyorum" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...