2004 ile 2007 yılları arasında Chelsea'yi çalıştıran Jose Mourinho, kulüp tarihinin en başarılı dönemine imza atmıştı. Chelsea'den ayrıldıktan sonra Inter'in başına geçen Mourinho, İtalya'da da başarısını sürdürdü. Adı sürekli transfer söylentilerine karışan Portekizli teknik adamın geçen hafta içinde yaptığı "Bir gün tekrar İngiltere'de çalışmak isterim" açıklaması, “Mourinho Premier Lig’e geri mi dönüyor?” sorusunu da beraberinde getirdi.

Mourinho, haberlerin artmasına izin vermeden yeni bir açıklama yaptı ve Interle sözleşmesinin bittiği yıl olan 2012'ye kadar mavi-siyahlı kulüpte kalacağını söyledi.

Mourinho, "Ben bir gün İngiltere'ye dönmebilirim dedim. O gün 2012'de olabilir, 2020'de . Şu anda Inter'de mutluyum ve 2012'de sona erecek olan kontratıma bağlı kalmak istiyorum" dedi.

Buna karşın Mourinho, daha sonra Portekiz gazetesi Expresso'ya verdiği röportajda, İtalya'da da yüzde yüz mutlu olmadığının ipuçlarını verdi.

Serie A’da teknik adamların ciddi anlamda baskı altında olduğuna dikkat çeken Mourinho, "Ligin ilk 3'te birlik bölümünde 9 teknik direktör kovulmuştu. Dolayısıyla teknik direktörler yenilik yapmaya çekiniyorlar çünkü öncelikli olarak hayatta kalmaya çabalıyorlar" dedi. Portekizli teknik adam, İngiltere'de ise menajerlere kendi taktiklerini uygulamaları için çok daha fazla fırsat tanındığının altını çizdi.