3-0 Neslihan’ın içine doğmuş

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası çeyrek finalinde, son Dünya şampiyonu Rusya'ya set vermeden geçen ve adını yarı finale yazdıran Filenin Sultanları, galibiyeti NTV Spor mikrofonlarına değerlendirdi.

Ntvspor 29.09.2011 - 13:02

3-0 Neslihan’ın içine doğmuş

Filenin Sultanları, Rusya galibiyetinin ardından NTV Spor'dan Burcu Hakyemez'e konuştu.

NESLİHAN: GALİBİYET KIZIMA ARMAĞAN OLSUN
"Bu sabah kızlara söyledim. İçimde çok iyi bir his var, 3-0 bitecek bu maç dedim" diyen Neslihan Darnel, "Bu dakikadan sonra kaybedecek hiçbir şeyimiz yok, bu da bizi çok tehlikeli bir takım yapıyor. Çok mutluyum, herkese çok teşekkürler. Bu galibiyet kızıma armağan olsun" şeklinde konuştu.

NERİMAN: İNŞALLAH MADALYA ALACAĞIZ
Aldığı sayılarıyla dikkat çeken Neriman Özsoy, "Ailemden gelen, doğan gelen bir gücüm var. Bu takımda herkes kendisine düşen görevi çok iyi yapıyor, birbirimize kenetlendik. Artık madalya için gözümüzü kararttık. Bunu da sahaya yansıtıyoruz. Gelen yöneticilere ve federasyon başkanımıza bize destek olduğu için teşekkür ediyoruz. İnşallah madalyayı alacağız." dedi.

GÜLDEN: HEDEFİMİZ İLK 4'E KALABİLMEKTİ
Takımın başarılı liberosu Gülden Kuzubaşıoğlu, "Tek hedefimiz ilk 4'e kalabilmekti. Rusya'nın kuvvetli olduğunu biliyorduk ama bizim tek rakibimiz kendimiziz, iyi oynadığımız ve konsantre olduğumuzda herkesi yenebilecek güçteyiz. O kadar süre antrenman yapıp, emek vererek bunların karşılığını almak kadar da büyük bir keyif yok." diye konuştu.

GİZEM: BANA GÜVENEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Sonradan kadroya dahil olan libero Gizem Güresen ise "Benim için zor bir haftaydı, dışarıda kalıp katkı sağlayamak beni çok yıprattı. Uzun zamandır oynamamanın verdiği bir baskı vardı. Bana güvenen herkese çok teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

ESRA: BU TAKIMIN KAPTANI OLDUĞUM İÇİN GURURLUYUM
Son olarak konuşan takım kaptanı Esra Gümüş, "Türk'ün inancı bu, ekip ruhu bu, takım ruhu bu... Buraya gelmeden önce ayağımdan ciddi bir sakatlık yaşamıştım, buraya geldiğimde de ağrılarım devam ediyordu. Arkada, arkadaşlarıma manşet ve defansımla yardım etmeye çalıştım çünkü filenin önünde daha antrenörün istediği performansa ulaşamadım. Turnuvanın sonuna kadar da böyle devam edeceğim. Bu takım her şeyi hak ediyor. Herkes bazı zorluklarla savaştı. Bence bu takıma dışarıdan gelen tüm olumsuz ve negatif fikirleri hak etmiyor. Gerçekten bir takım olduk. Son Avrupa şampiyonunu da yendik, son Dünya şampiyonunu da bugün yendik, bu takım her şeyi hak ediyor, bize dualarını gönderen herkese çok teşekkür ediyorum. Maddi ve manevi bütün desteği hak ediyor bu takım... Bu takımın kaptanı olduğu için çok gururluyum." ifadelerini kullandı.

EDA ERDEM: ÇOK MUTLUYUM
Eda Erdem, "Tek kelime ile çok mutluyum. Takım arkadaşlarımı kutluyorum. Dünya Şampiyonu önünde oynamak, bizim için çok zordu ama bunu 3-0 yenerek başardık. Özge'ye ve takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum, çok güzel bir uyumumuz var. İnşallah bunu finalde de sürdürürüz diyorum. Tüm Türkiye'ye teşekkür ediyorum." dedi.

GÖZDE SONSIRMA: HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER
Eda'nın ardından başarılı oyunuyla dikkat çeken Gözde Sonsırma ise "İnanilmaz mutluyum. Ankara'dan buraya gelen tüm federasyon yetkililerimize, federasyon başkanımıza, Motta'dan, diğer tüm teknik ekibimize, takım arkadaşlarıma, anneme, babama ve destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Hepinizi çok seviyorum." ifadesini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...