Güntekin Onay'dan 3 büyük... 3 yorum...

Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray'ın, Avrupa Ligi'nde ise Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin grupları belli oldu. NTV Spor yorumcusu Güntekin Onay, hem rakiplerimizin hem de temsilcilerimizin durumlarını Spor Merkezi'nde ÖzgürBuzbaş'a anlattı.

Haberler - Ntvspor 29.08.2015 - 09:21

Güntekin Onay'dan 3 büyük... 3 yorum...

NTV yorumcusu Güntekin Onay, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın Avrupa kuralarını Spor Merkezi'nde değerlendirdi.

FENERBAHÇE'YE: "DEPLASMANLAR KOLAY OLMAYACAK"

Güntekin Onay, Fenerbahçe'nin Ajax, Celtic ve Molde ile eşleşmesini değerlendirirken sarı lacivertli takımın deplasman maçlarına dikkat etmesi gerektiği üzerinde durdu. "Ajax ve Celtic ile 70'lerde eşleşseydik takımlarımız için bu kabus olurdu" diyen Onay, yine de müzelerdeki kupaların geçmişte kaldığını belirtti. 

BEŞİKTAŞ'A: "SAHANDA BİLE YENİLME AMA BERABERE KAL"

Güntekin Onay, Sporting Lizbon, Lokomotiv Moskova ve Skenderbeu ile aynı grupta buluşan Beşiktaş'ın şansını da değerlendindi.

Özellikle Sporting Lizbon'un büyük bir kulüp olduğuna ve bu sene önemli atılım yaptığına dikkat çeken Güntekin Onay, "Teknik Direktörleri Jorge Jesus en önemli transferleri. İddialılar, güçlüler ama yenilmeyecek bir takım da değiller" dedi. 

Onay "Ben bu üç takımın da Beşiktaş, Sporting Lizbon ve Lokomotiv Moskova'nın kadro kalitelerinin dengeli olduğunu düşünüyorum. Maç günündeki dinamikler, maçta yapılanlar, form durumları çok belirleyici olacak. Sahanda bile yenilme ama berabere kal" diye konuştu.

GALATASARAY'A: "AVRUPA'DA ATLETICO 5., BENFICA 6. SIRADA"

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki Atletico Madrid, Benfica, Asnata eşleşmelerini de değerlendiren Güntekin Onay, "Şu anki sorunlu halini baz alıyoruz Galatasaray'ın ama belki de maçların oynanacağı tarihte üst üste galibiyetler almış, sorunlarından arınmış güçlü bir Galatasaray olacak. Galatasaray Avrupa geleneği olan bir takım" dedi. 

Onay sarı kırmızılı takımın en umutsuz anlarında bile büyük zaferler elde ettiğini hatırlatarak "Benfica ve Atletico Madrid bulundukları torbalar itibariyle bile Galatasaray'ın üstünde. Benfica Avrupa sıralamasında 6. olan, 10 tane final oynamış bir takım. Tehlikeli silahlara da sahip. Atletico Madrid de 5. sırada" dedi. Onay, Benfica'nın çıkmasına sevinmelerini "Biz BAyern, Barcelona gibi takımlar yerine Benfica geldiği için sevindik" diye de açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...