Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'dan 23 Nisan mesajı

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için mesaj yayımladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.04.2015 - 11:44

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'dan 23 Nisan mesajı

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray kulüpleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle birer kutlama mesajı yayımladılar.

Fenerbahçe Kulübü'nden başkan Aziz Yıldırım imzasıyla yayımlanan mesajda, "23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) kuruluşuyla bugünkü egemenliğin temelleri atılmıştır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün geleceğimizin güvencesi olan çocuklara armağan ettiği günün 95. yıl dönümünde, değerli çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyorum" ifadeleri kullanıldı.

Beşiktaş Kulübü'nden başkan Fikret Orman imzasıyla yapılan açıklamada, "En büyük Beşiktaşlı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milletimize ve çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, tüm çocuklarımızı ve yavru kartallarımızı sevgiyle kucaklıyorum. Halkın takımı Beşiktaş, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuza kadar saygıyla anacaktır" denildi.

Öte yandan, Galatasaray Kulübü'nün kutlama mesajında ise, "Milli mücadele sürecinde cumhuriyet e giden yolun en somut göstergesi olan ve 23 Nisan 1920 tarihinde açılan TBMM' nin, 95. kuruluş yıl dönümünü, tüm ulusumuzla birlikte coşku ve kıvanç içinde kutluyoruz. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, öncelikle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve tüm ulusumuza kutlu olsun" ifadeleri paylaşıldı.

Sayfa Yükleniyor...