3. etapta gülen Viscotti

46. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Bodrum-Marmaris etabıyla devam etti. Bisiklet sporunun ‘şampiyonlar ligi’ olarak bilinen 2.HC (Hors Category) klasmanına bu sene yükselen Türkiye Bisiklet Turu'nun 3. Etabını, 4 saat 22 dakika 28 saniyeyle ISD-Neri Takımı’ndan İtalyan Giovanni Viscotti kazandı.

Ntvspor 13.04.2010 - 17:41

3. etapta gülen Viscotti

166 kilometrelik etapta 110. kilometrede (Muğla) bulunan Sprint Priminin galibi Liquigas – Doimo takımından Maciej Bodnar olurken, 65,3. kilometrede bulunan Dağın Kralı Primi noktasını ilk geçen sporcu 112 sırt numarasıyla ISD – Neri takımından İtalyan sporcu Diego Caccia, 117. Kilometrede bulunan yine Dağın Kralı Primi’ni de Xacobeo – Galicia takımından Portekizli Oliveira Nelson oldu. Bir önceki etapta yer alan Türkiye Güzellikleri Primi ise bu etapta bulunmuyor.

Yarışın ikincisi Lampre - Farnese Vini (LAM) takımından Simon Spilak, Üçüncüsü ise Cofidis, Le Credit en Ligne takımından Estonyalı Rein Taaramae oldu. Genel ferdi klasman sıralamasında liderliği Greipel'den devralan Taaramae turkuaz mayoyu sırtına geçirirken, Alman sporcu da üçüncü sıraya düştü. Genel klasmanın ikincisi ise Giovanni Viscotti oldu.

Bu arada yarışta genel klasman liderliğini Taaramae'ye kaptıran Alman sporcu Andre Greipel NTVSpor’a konuştu.

Bisikletçi turnuvadan umutlu olduğunu, ama kendisinin iyi bir sprintçi olduğu halde kendisinden daha iyi tırmanıcıların bulunduğu turda şansının daha az olduğunu belirtti.

Türk Milli Takımı Alman antrenör gözetiminde çalışmasını de olumlu değerlendiren 27 yaşındaki sporcu, parkur yollarının Avrupa’ya kıyasla daha bozuk olduğunu söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...