van Persie: 3 kupa kazanırsak mucize olur!"

Fenerbahçeli Robin van Persie: 1 kupa kaldırırsak mutlu olurum. 2 kupa kazanırsak harika olur. 3 kupa kazanırsak mucize olur!

Ntvspor 09.03.2016 - 16:17

van Persie: 3 kupa kazanırsak mucize olur!"

Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Robin van Persie, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Braga karşılaşması öncesinde teknik direktör Vitor Pereira ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

İlginç ve zor bir maça çıkacaklarını vurgulayarak sözlerine başlayan Robin van Persie "Geçtiğimiz günlerde Porto'yu 3-1 yenmeleri, güçlerini gösteriyor. 2 yıl önce Manchester United'da oynarken Braga ile 2 maçta karşılaştım. Kazanmamıza rağmen iki maç da zor geçmişti. Braga karşısında hazır olmaya çalışacağız" dedi.

Hangi mevkide görev yaparsa yapsın her futbolcunun bireysel hedeflerinin bulunduğunu ancak futbolun bir takım oyunu olduğunu vurgulayan Robin van Persie "Biz hepimiz maçları kazanmak için buradayız. Tabii ki futbolcuların bireysel hedefleri vardır ama futbol bir takım oyunudur. Bunu birlikte yapmaya çalışıyoruz. Son aylarda da kendimizi geliştirdik. Çoğu maçımızı kazanıyoruz. Bazen iyi sonuçlar alamazsınız. Ama büyük takımlar için en önemli nokta, puan kayıplarından sonra sıçramayı yapabilmesidir. Bursaspor ve Antalyaspor maçlarında olduğu gibi... Bazen iyi oynayıp gol atamazsınız. Bazen iyi oynamazsınız ama golleri atarsınız. Bazen de hem iyi oynayıp hem de gol atarsınız. Bu, o andaki ritminize bağlıdr. En temel nokta, takım halinde gelişimi sağlamaktır. Son dönemde kendimizi geliştiriyoruz. Teknik heyet ve oyuncular olarak uyum sağladık ve iyi bir takım olduk. Bunu da her hafta ispatliyoruz. 3  kulvarda da yolumuza devam ediyoruz. İyi bir pozisyondayız ama henüz bir şey kazanmadık. Son adımları atmaya 2-3 ay daha var" şeklinde konuştu.

Süper Lig, Ziraat Türkiye Kupası ve UEFA Avrupa Ligi'ni de kazanmak istediğini belirten Fenerbahçe'nin Hollandalı santrforu "3 kupayı da kazanmak isterim. Ama tabii ki her birini kazanmak bizim için zor olacaktır. Lüks bir pozisyondayız; mart ayındayız ve 3 kupada da iddialıyız. Bulunduğumuz pozisyondan mutlu olmalıyız. Ama hala hiçbir şey kazanmadık. 3 kupa da bizim için kıymetli. Hangisini kazanırsak benim için büyük onur olacaktır. Son adım her zaman en zor adımdır. Kariyerimde kupalar kazandım ama çok da fazla kazanmadım. Bir kupayı kaldırmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. 1 kupa kaldırırsak mutlu olurum. 2 kupa kazanırsak harika olur. 3 kupa kazanırsak mucize olur" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...