30. kez derbi heyecanı yaşayacaklar

Hafta sonunda oynanacak Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinde teknik direktörler 30. kez derbi heyecanı yaşayacaklar.

16.04.2010 - 10:40

30. kez derbi heyecanı yaşayacaklar

İSTANBUL - Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında 18 Nisan Pazar günü yapılacak derbi maçta iki takımın teknik adamların karneleri.


Beşiktaş teknik direktörü Mustafa Denizli, Türkiye'deki teknik adamlık kariyerinde ligde 30. kez derbi heyecanı yaşayacak.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın başında şampiyonluk yaşaşan tek teknik adam olarak Türk futbol tarihine geçen deneyimli teknik direktör, bu 3 takımda toplam 29 lig derbisine çıktı.

Mustafa Denizli'nin çalıştırdığı takımlar 29 lig derbisinden 8'ini kazanırken, 7 kez beraberliği bozamadı, 14 kez de ezeli rakiplerine yenildi.

Denizli yönetimindeki takımlar bu maçlarda toplam 38 gol atarken, kalesinde ise 50 gole engel olamadı.

''ÜÇ BÜYÜKLER''DEKİ DERBİLERİ
Mustafa Denizli, 4 sezon görev yaptığı Galatasaray'da, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a karşı toplam 16 lig derbiden 4'ünde takımının galibiyetini gördü.

Galatasaray bu maçların 7'sini yitirdi, 5'inde ise berabere kaldı. ''Cim Bom' lig derbilerinde toplam 22 gol atıp, 28 gol yedi.

Denizli'nin Fenerbahçe'deki 1,5 sezonluk teknik adamlık kariyerinde ise sarı-lacivertli takım, 6 lig derbisinden 2'sini kazanırken, 1'inde berabere kaldı, 3'ünü ise yitirdi. Mustafa Denizli yönetimindeki ''Sarı Kanaryalar'', lig derbilerinde 6 gol atıp, 9 gol yedi.

Halen Beşiktaş'ı çalıştıran ve gelecek sezon için de geçen hafta anlaşma yapan deneyimli teknik adam, siyah-beyazlı takımın başındaki 7 lig derbisinden 4'ünde takımının yenilgisine engel olamazken, 2'sinde galibiyetini kutladı, 1'inde ise beraberliği bozamadı. Denizli yönetimindeki ''Kara Kartallar'', 7 lig derbisinde 10 gol atıp, 13 gol yedi.

DAUM’UN KARNESİ
Sarı-laciverli takımın teknik direktörü Christoph Daum, Türkiye kariyerinde 30. kez lig derbisine çıkacak.

Alman teknik adam, Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin başında lig maçlarında şimdiye dek 29 derbiye çıkarken, çalıştırdığı takımlar bu maçlarda 10 galibiyet, 12 yenilgi aldı, 7 maçta da eşitliği bozamadı.

Daum yönetimindeki Beşiktaş ve Fenerbahçe, 29 lig maçında toplam 41 gol atarken, ezeli rakiplerinden 43 gol yedi.

BEŞİKTAŞ'TAKİ DERBİLERİ
Christoph Daum, daha önce 2 dönem görev yaptığı ve bir lig şampiyonluğu yaşadığı Beşiktaş'ta, Fenerbahçe ve Galatasaray'a karşı 14 lig derbisinde sahaya çıktı.

Daum yönetimindeki Beşiktaş, ezeli rakipleriyle yaptığı 14 lig derbisinden sadece 2'sini kazanırken, 8'ini yitirdi, 4'ünde ise berabere kaldı.

Daumlu siyah-beyazlılar, lig debilerinde toplam 14 gol atarken, kalesinde 23 gole engel olamadı.

FENERBAHÇE'DEKİ DERBİLERİ
Fenerbahçe'de 2. kez görev alan Christoph Daum, derbilerde Beşiktaş'takine oranla çok daha başarılı bir grafik çizdi.

Sarı-lacivertli takımda 4. sezonunu geçiren ve daha önce 2 lig şampiyonluğu yaşayan Alman teknik adam, Fenerbahçe'nin başında 15 lig derbisine çıktı.

Fenerbahçe, bu maçlardan 8'ini kazanırken, 3'ünde berabere kaldı, 4'ünü ise yitirdi.

Daumlu ''Sarı Kanaryalar'', lig derbilerinde ezeli rakiplerine 27 gol atıp, 20 gol yedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...