"33. haftada belli olur"

Beşiktaş'ın devre arasında kadrosuna kattığı Tolgay Arslan, şampiyon takımın 33. haftadaki Galatasaray maçında belli olacağını öne sürdü. Fenerbahçe derbisini iyi oynamalarına rağmen kaybettiklerini savunan Arslan, Beşiktaş'a transfer olarak çok isabetli bir karar verdiğini söyledi.

tolgay-15-03-27

Beşiktaş'ın devre arasında Hamburg'dan transfer ettiği Tolgay Arslan, BJK TV'nin sorularını yanıtladı. Siyah-beyazlı takıma transferinden dolayı duyduğu mutluluğu paylaşan Tolgay Arslan, "Transferimden bu yana 8-9 haftalık bir süreç geçti. Bu dönem benim için çok güzeldi. Umarım devamı da böyle olur. Sezon bitiminde de umarım kupayı kaldırırız" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe derbisini ve karşılaşmada sakatalandığı pozisyonu anlatan Tolgay Arslan, "Maç sırasında Emre Belözoğlu ile çarpıştık. Sahaya geri döndüm ama kendimi kötü hissedince çıktım. Hemen hastaneye gittim ve bir gece orada kaldım. Hastaneye gittiğimde de her dakika maçı sordum ve merak ettim. Derbide fazla poziyon vermedik. 60. dakikadan sonra pozisyona gireceğimizi biliyorduk nitekim pozisyonları da yakaladık ancak sadece pozisyona girmek değil bunları gole çevirmek önemli" dedi.

Şampiyonluk için de umutlu konuşan 24 yaşındaki oyuncu, "Ligin sondan bir hafta öncesinde Galatasaray ile oynayacağız. Önümüzdeki haftalarda puanlar kaybedersek o maçın bir anlamı kalmaz. O yüzden tek tek, maç maç bakıyoruz. Biz böyle iyi performansımızı sürdürürsek 33. haftadaki Galatasaray maçında şampiyon belli olur" diye konuştu.

Geçmişte 10 numara pozisyonunda da oynadığını söyleyen Tolgay, "6 ve 8 numara pozisyonlarını çok seviyorum. Pozisyonum gereği arkadaşlarıma yardım ediyorum, pas alışverişi yapıyorum. Bir dönem 10 numara da oynadım ama uzun zaman oldu o pozisyonda oynamayalı. Benim kendi pozisyonumda maçı okumam gerekiyor. Kendime bu pozisyonda güveniyorum ve iyi hissediyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...