4 taraftara 6 ay ceza

Rize'de, Çaykur Rizespor-Kayseri Erciyesspor karşılaşması sırasında tribünlerden sahaya yabancı madde attıkları belirlenen 4 taraftara 6 ay stada giriş yasağı getirildi.

28.12.2009 - 17:48

Bank Asya Birinci Lig’de Çaykur Rizespor ile Kayseri Erciyesspor arasında Rize’de oynanan karşılaşmada sahaya yabancı madde attıkları tespit edilen 4 taraftara 6 ay stada giriş yasağı verildi.

Emniyet müdürü Şammaz Demirtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu başkanlığında toplanan İl Spor Güvenlik Kurulu'nun, Bank Asya 1. Lig'in 8. haftasında oynanan Çaykur Rizespor-Kayseri Erciyesspor karşılaşması sırasında tribünlerden sahaya yabancı madde attıkları tespit edilen 4 taraftara 6 ay boyunca stada giriş yasağı getirdiğini belirtti.

Söz konusu 4 taraftara cezanın tebliğ edileceğini belirten Demirtaş, ''İl Spor Güvenlik Kurulu olarak caydırıcı kararlar alıyoruz. Ancak caydırıcı kararların yanı sıra eğitici kararlar da almak zorundayız. Bunun için bu dört taraftarımızın bir daha bu tür olaylara karışmamaları için kendilerine psikolojik tedavi imkanı tanınacak. Uygulanacak psikolojik tedavi ile bu taraftarlarımızı kazanmış olacağız. İl Spor Güvenlik Kurulu, taraftarların psikolojik destek almayı kabul etmesi halinde cezayı yarı yarıya indirecek'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...