40 milyon TL'lik 90 dakika!

Turkcell Süper Lig'de şampiyonluğun en güçlü adayı Fenerbahçe, sezonu mutlu sonla noktalaması durumunda kasasını da dolduracak.

Ntvspor 15.05.2010 - 11:20

Sarı-lacivertlilerin yaklaşık 40 milyon lira gelir elde etmesi bekleniyor.

Turkcell Süper Lig'de son haftaya lider giren Fenerbahçe, şampiyonluğa ulaşırsa sportif başarının yanı sıra büyük bir maddi gelirin de sahibi olacak.

Sarı-lacivertli kulübün, Futbol Federasyonu'ndan alacağı performans ve şampiyonluk primleriyle birlikte 16 milyon liranın üzerinde bir gelir elde etmesi bekleniyor. Ayrıca şampiyon olması halinde Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılacak Fenerbahçe'nin, UEFA’dan da 23 milyon lira alması öngörülüyor.

Fenerbahçe'nin şampiyon olması durumunda ligi ikinci sırada tamamlayacak Bursaspor, Şampiyonlar Ligi'nde ön eleme maçları oynayacak. Seri başı olmadığı için güçlü rakiplerle eşleşecek yeşil-beyazlıların gruplara kalamaması durumunda, Bursaspor için ayrılan yayın geliri de sarı-lacivertli ekibe verilecek.

Bu sezon Ziraat Türkiye Kupası'nda final oynayan Fenerbahçe, kupadaki performansı ve ikincilik primi olarak 4 milyon liranın üstünde gelir elde etmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...