"40 yaşına kadar oynayacak"

Menajer Jorge Mendes, Cristiano Ronaldo'nun 40 yaşına kadar oynamayı planladığı İspanyol ekibinde jübile yapacağını duyurdu.

Haberler - Ntvspor 27.12.2014 - 13:25

"40 yaşına kadar oynayacak"

Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo'nun menajeri Jorge Mendes, oyuncusunun futbolu İspanyol ekibinde bırakacağını açıkladı.

Brezilya'nın Globo Esporte gazetesine konuşan Mendes, "Ronaldo futbolu Real Madrid'de bırakacak. Orada mutlu ve kazanacağı daha çok başarı var." diyerek transfer konusunda son noktayı koydu.

Oyuncusu Ronaldo'nun 40 yaşına kadar Real Madrid'de kariyerini sürdürmeyi planladığını kaydeden ünlü menajer, "Raul ve Alfredo Di Stefano'ya saygım sonsuz. Ama Ronaldo'nun kazandırdığı başarıların ardından 7 numaralı formasının futbolu bıraktıktan sonra müzeye kaldırılması gerektiğini düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Bu sezon 25'i ligde 32 gol kaydeden Ronaldo'nun açık ara dünyanın en iyisi olduğunu kaydeden Mendes, "Gelecekte onu geçebilecek biri olacağını zannetmiyorum. Onunla dünyanın en iyi ikinci oyuncusu arasında çok ciddi bir fark var." yorumunda bulundu.

Real Madrid'de başarıya doğru değişimin oyuncusuyla başladığını kaydeden Mendes, "5-6 yıl önce Real Madrid bu kadar başarılı değildi. Herkes Barcelona'nın dünyanın en iyisi olduğunu söylüyordu. Ancak Ronaldo bu değişimin başlama vuruşunu yaptı" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...