"5-0, 6-0 da olabilirdi"

Beşiktaş'ın kaptanı Oğuzhan Özyakup, Galatasaray'ı 3-0 mağlup ettikleri derbi maçı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Ntvspor 02.12.2017 - 22:15

"5-0, 6-0 da olabilirdi"

Galatasaray maçı öncesinde kendilerine güvendiklerini belirten Oğuzhan, "Pozisyona gireceğimizi biliyorduk. Kendimize güvenimiz tamdı. Baskılı başlamak istiyorduk ve öyle de oldu. Aslında pozisyonları ikinci devrede bulduk ama 1'inci dakikada Cenk'in yüzde yüz pozisyonu var. O top girseydi erken de bulabilirdik ve 2'nci yarı da girdik pozisyonlara. Medel'in, Quaresma'nın ve benim net pozisyonlarım var. Onlar girse maç belki 5-0, 6-0 da olabilirdi. Demek ki biraz daha bitiricilik çalışmamız gerekiyor" dedi.

"BU KUTSAL FORMAYI GİYMEK HERKESE NASİP OLMAZ"

Beşiktaş forması altında 200'üncü maçına çıkan Oğuzhan Özyakup, "200'üncü maçımı oynadım. Kupa olsun, Şampiyonlar Ligi olsun, Avrupa Ligi olsun, lig olsun forma giydim. Bu kutsal formayı giymek herkese nasip olmaz. 200'üncü maçımı golle süslemek isterdim ki pozisyona da girdim ancak olmadı. Demek ki daha çok çalışmam gerekiyor. Final maçı olmasa da bu maç önemliydi. Galatasaray farkı koruyabilirdi, arttırabilirdik de. Biz kendimizden çok emindik. Bu da pozisyonlara yansıdı. Pozisyonları değerlendirsek farklı olabilirdi" şeklinde konuştu.

PEPE: BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLI MAÇTI

Beşiktaş'ın Portekizli stoperi Pepe, Galatasaray galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Pepe "Bizim için çok önemli maçtı. Kazanmayı hak ettik ve bu önemli maçtan galibiyetle ayrıldık. Benim görevim takımımın gol yememesini sağlamak. Takım olarak iyi defans yaptık ve gol yemedik. Onun için de mutluyum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...