'9 branşın tamamında şampiyon olacağız'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 9 dalda şampiyonluk sözü verdi. Yıldırım, en büyük hayalinin forma reklamı olmadan mücadele eden bir Fenerbahçe olduğunu söyledi.

Haberler - Ntvspor 18.10.2013 - 11:18

'9 branşın tamamında şampiyon olacağız'

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hürriyet gazetesinin sorularını yanıtlayan Yıldırım, "Fenerbahçe’nin neden en çok tartışılan, neden gündemin ilk sırasında olduğunu anlamak çok zor değil. Bir, Fenerbahçe en büyük. İki, Fenerbahçe herkesin tartışabileceği kadar şeffaf ve göz önünde. Buradan açıklıyorum. Bu sezon bittiğinde 9 branşın tamamında şampiyon olacağız" iddiasında bulundu.

'FENERBAHÇELİ OLMAM YETERLİ'
Yeniden başkan adayı olup olmayacağı hakkında henüz karar vermediğini belirten Aziz Yıldırım, "Yakın tarihlerde açıkladığımız, kurumsallık ya da Fenerbahçe Üniversitesi gibi bir takım projeler seçim kararını almamızdan çok daha öncelere dayanmakta. Kaldı ki benim bunları yapmak için Fenerbahçe başkanı olmam gerekmez, Fenerbahçeli olmam yeterlidir." dedi.

'HER ŞEYE HAZIR OLARAK YAŞADIM'
Fenerbahçe Başkanı 3 Temmuz sürecine değinirken, "Ben hayatımın her döneminde her şeye hazır olarak yaşadım. Adaletin bir gün mutlaka bir yerlerde tecelli edeceğine olan inancım tam. Türkiye Cumhuriyeti’nin hakim ve savcılarının vereceği her türlü karara saygılıyım. Kaldı ki UEFA ve CAS süreci de dahil ben kararlar hakkında değil, hep yargılamalar hakkında konuştum" ifadalerini kullandı.

'FORMA REKLAMSIZ BİR FENERBAHÇE'
Forma reklamsız bir Fenerbahçe için çalıştıklarını vurgulayan Aziz Yıldırım, "1 milyon Fenerbahçe üyesi hedefini hayata geçirmek; daha da önemlisi kulübü, Fenerbahçeliler tarafından yönetilen Türkiye'nin en büyük spor ve sivil toplum örgütü yapmak istiyorum.

'EN BÜYÜK ARZUM BU'
Benim en büyük arzum, kendi arması ve Türkiye ile ilgili konular dışında hiçbir spor dalında reklam almadan yarışan bir Fenerbahçe yaratmak... Bu konuyla ilgili kurduğumuz ekip yaklaşık bir yıldır aralıksız çalışmakta ve tüzük değişikliklerinin hayata geçirilmesi aşamasına kadar getirdikleri çalışmayı sonlandırmak üzereler" dedi.

Sayfa Yükleniyor...